Albania

Tenistja amerikane, Serena Willimas tërhiqet nga ndeshja me Sharapovan

Shpërndaj:

5CF7F0EE-4421-4699-AF7E-7328ADD6A0C6_w1023_r1_s (1)

Tenistja amerikane, Serena Willimas, u tërhoq nga turneu French Open, pak kohë para ndeshjes së shumëpritur me tenisten ruse, Maria Sharapova. Williams, 23 herë kampione e grand slamit, tha në një konferencë për gazetarë se ajo ka një lëndim të muskujve të krahërorit.

Williams dhe Sharapova nuk janë takuar qysh nga turneu Australian Open më 2016, shkruan rel. Sharapova më pas është ndaluar të luajë për 15 muaj, për shkak të shkeljes së rregullave anti-doping, dhe është kthyer në lojë prillin e kaluar.

Përpara tërheqjes së sotme, Williams e ka mundur Sharapovan 19 herë, ndërsa rusja ka pasur vetëm dy fitore në ndeshje të drejtpërdrejta.


Football news:

This is the best Milan in years: superkambekom with Juve (3 goals in 5 minutes!) saved the intrigue in Serie A
Zlatan Ibrahimovic: I am the President, player and coach! If I had been in Milan since the start of the season, we would have taken the scudetto
Sarri on the defeat by Milan: we played first-class football for 60 minutes. Then-turbidity
Pioli on the victory over Juve: Milan became a team. We can play even better
Pioli beat Juventus for the first time as a coach
Vardy has scored 10 goals for Arsenal in Premier League matches. Only Rooney has more
Ronaldo scores or gives an assist in 17 consecutive Serie A matches, where he scored 25 (21+4) points