Albania

U arrestua për korrupsion, GJKKO ndryshon masën e sigurisë për gjyqtaren Mimoza Margjeka

GJKKO ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për ish-gjyqtaren e Durrësit, Mimoza Margjeka, e akuzuar për korrupsion.

Margjeka u arrestua me urdhër të SPAK, pasi bashkëshorti i saj mori ryshfet një shumë prej 6 mijë eurosh për të ndryshuar nj masë sigurie.

Po ashtu në pranga ranë edhe avokat Nejton Bali, Klaudjo Zhilla, Skënder Demiraj.

Pas arrestimit të Orion Balit në Pogradec, me akuzën e dhënies së ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit të emigrantëve nga Lindja dhe Afrika Veriore, vëllai i tij Nejton Balo u vendos në lëvizje.

Pasi shkalla e parë e la në burg, Nejton Bali së bashku me Klaudjo Zhillën dhe avokatin Skënder Demiraj, në bashkëpunimin me njëri tjetrin, kontaktuan burrin e gjyqtares Arben Cara, të cilit i dhanë 6 mijë euro në mënyrë që gruaja e tij gjyqtare të ndryshonte vendimin, të cilin e bëri.

j.l./ dita

Football news:

Liverpool lost at Anfield for the first time in 69 Premier League games (and Burnley). Klopp's team has yet to score in 2021
Sevilla are Interested in Papu Gomez
Rookie of the Urals Ibrahimi: will Manifest itself in RPL - sparkle everywhere. Good league for pumping
Juventus have signed Switzerland U21 striker Lungoyi and returned him on loan to Lugano for 1.5 years
Milan leases Tomori from Chelsea with the right to buy for 28 million euros. Medical check-up-today
Borussia Gladbach signed Kone for 9 million euros. The prop will finish the season in Toulouse
We want Messi to stay until the end of his career, but first we will think about the club. Even the best player in history is no more important than Barca. Freisha about Leo