Albania

Udhëtimi misterioz: Kë takoi në Vjenë, Lulzim Basha?

Një ditë më parë, kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në Vjenë.

Basha ka fluturuar dje në biznes klas, (business class), në oren 15:00 drejt Vienës dhe është kthyer në orën 22:30 me avion përsëri nga Viena në Tiranë.

Por, ende nuk ka asnjë sqarim se pse Basha udhëtoi dje drejt Vienës?

Çfarë mbante në çantën e dorës?

Dhe kush është personi misterioz me të cilin u takua Basha ne terminalon G të Aeroportit të Vienës?

Prej ku fluturojnë dhe linjat me Rusinë.

Kujtojmë këtu se Lulzim Basha në prag të zgjedhjeve parlamentare të 2017-ës, u përfshi në një skandal lobimi në SHBA, të financuar nga off-shore ruse.(CNA.al)

Football news:

Gattuso on Napoli: Almost lost to AZ, although they could have reached the playoffs
Mikel Arteta: Arsenal in the Premier League are not as formidable in attack as in the Europa League
Roma have 4 wins in 5 rounds of the Eurocup season for the first time
Soboslai could move to Leipzig in the winter if Salzburg fail to qualify for the Champions League play-offs. The midfielder is also of Interest to Bayern
Bale has 200 career goals. He hasn't scored in European competition for 2 years
Fati became socio of Barca, but will not be able to vote in the next election
Jose Mourinho: some Tottenham players coming to visit LASK, Ludogorets, think they don't belong there