Albania

“Vallëzimi i vdekjes”: Leopardi në betejë brutale me derrin e egër, që lufton për mbijetesë (Foto)

Një përpjekje e dëshpëruar e një derri të egër për të shpëtuar nga kthetrat e një leopardi shtatzënë të uritur, është kapur në një sërë veprimesh mahnitëse.

Imazhet e pabesueshme tregojnë se si leopardi prej 130 kilogramësh që përcjell gjahun e tij në një kaçube para shkurreve para se të jetë gati të fitojë drekën.

Dhe pavarësisht përpjekjes së derrit të egër, përcjell Telegrafi, shpejtësia e tij nuk përputhet me atë të grabitqarit që shpejt e kap dhe e shtrinë për tokë, duke filluar ta shijojë vaktin e tij të fituar.

Pamjet në fjalë thuhet se u kapën në Maasai Mara, Kenia, nga menaxheri i kampit Peter Thompson, 29 vjeç, nga Townsville, Australi. /Telegrafi/

Football news:

Ronaldo has scored 29 (24+5) points in 26 Serie A matches this season
Dybala scored in 5 consecutive Serie A matches
Vardy scored his 100th Premier League goal for Leicester
Rashford, Greenwood and martial have scored 55 goals for the season and surpassed mane, Salah and Firmino (51 goals)
Martial scored 20 goals in a season for the first time in his career
Rashford is the first English Manchester United player in 8 years with 20+ goals in one season
Manchester United have scored 17 penalties in all competitions this season, 12 in the Premier League