Albania

VIDEO| Bekim Saliu a do të jetë kandidat i AA-ASH në Çair? Tregon ekskluzivisht për “Target”

Sonte në një intervistë ekskluzive për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti në Almakos, ka folur Sekretari i Përgjithshëm i “Alternativa”, Bekim Saliu. Me të do bashkëbisedojmë për reformat të cilat ndodhën në “Alternativa”, si funksionin koalicioni me Aleancën për Shqiptarët, si dhe për zgjedhjet lokale.

 Pse ndodhën pikërisht tani reformat në “Alternativa”?
A do të jetë Bekim Saliu kandidat për kryetar komune i AA-ASH për Çairin?
Si e vlerëson agjendën e gjelbërt të BDI-së?
– Çka pritet të ndodh
në zgjedhjet lokale?

Për t’i mësuar përgjigjet e këtyre pyetjeve nga Bekim Saliu, ndiqeni intervistën e plotë më poshtë:

Football news:

Rooney rolled under the 20-year-old Derby midfielder in training and injured him. He may miss 3 months
Manchester United believe that Pogba is unlikely to extend his contract. Therefore, they are ready to let him go to PSG
Ramos will miss the French Super Cup due to a muscle injury to his leg
Roberto Carlos on Messi: He really needed the America's Cup - a title, a trophy. I am happy for my friend and colleague
Former Man City and Monaco striker Jovetic has moved to Hertha
Allegri on Real Madrid's Interest: I thank Perez, but I chose Juve because of my love for the club
Koeman likes Bayern defender Hernandez. Barcelona considers the transfer impossible