Albania

VIDEO: Burri ndjek gruan e tij në rrugicat e lagjes dhe e ther me thikë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Australi pasi një burrë ka tentuar të therë me thikë ish-bashkëshorten.

Sipas mediave të huaja, gruaja 46-vjeçare, me profesion police, është sulmuar nga ish-bashkëshorti teksa doli në lagje për të kërkuar ndihmë prej tij. Dëshmitarët thonë se policia ka ndërhyrë në kohë rekord dhe e ka arrestuar burrin 48-vjeçar.

Kamerat e sigurisë në godinat e lagjes, kanë regjistruar të gjithë momentin kur gruaja e mbërthyer nga paniku nis të vrapojë, e nga pas e ndjek ish-bashkëshorti.

Raportohet se gruaja është dërguar menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërsa, bashkëshorti i saj, është shoqëruar në stacionin policor të zonës.

h.b/dita

Football news:

PSG are thinking of signing Messi, Kane or Salah if Mbappe leaves (Telefoot)
Malinovsky gave 2+ assists in two consecutive matches - the first such case in Serie A for 8 years
Arteta about 3-0 with Sheffield: Arsenal controlled the game. Perfect preparation for Slavia
Ronaldo threw the shirt on the field after the match with Genoa. Juve will not fine Cristiano - it could be a gift to bolboy
Saka suffered a thigh injury in Arsenal's match with Sheffield Wednesday
Mostovoy about Tedesco: He calmed down. I realized that football is not just about yelling and jumping on the edge
Mourinho on Sulscher's words: Sonny is lucky that his dad is better than Ole. The father should always feed the children. We need to steal food for them - steal