Albania

VIDEO: Dalin pamjet e aksidentit të rëndë dje në Yzberisht, motori me shpejtësi marramendëse, shoferja merr kthesën pa ndezur sinjalin

Video e aksidentit që i mori jetën ‘Xubit’ të Yzberishtit është bërë sot publike.

Fatmir Avdillari teksa po udhëtonte me motor u përplas fillimisht me një mjet në korsinë e mesit që po merrte kthesën pa sinjal, e më pas me një makinë qe kishte ndaluar.

Ditën e sotme është arrestuar drejtuesja e mjetit, Ankela Mulleti, 39 vjeçe pasi akuzohet si përgjegjëse për aksidentin.

“Xubi i Yzberishtit” ka qenë një personazh i njohur për institucionet ligjzbatuese në vend, madje ishte subjekt i OFL-së.

Fatmir Avdillari, është i njohur si një ndër anëtarët e bandës së Yzberishtit në vitet ’97-’98, ku bashkëanëtarë kanë qenë edhe dy vëllezërit e tij, Nazmiu dhe Iliri, ky i fundit i njohur si “kapoja”.

o.j/dita

Football news:

Shaqiri is a player of the Switzerland - Turkey match. He scored a double
Aaron Ramsey pro 0:1 from Italy: Wales showed character. We played against a great team
Chiesa-player of the match Italy - Wales. He has four shots and three strokes
Turkey conceded 7 goals at the Euro - like its three group rivals in total
Italy with a total score of 32:0 won 11 matches in a row
Eden Hazard: Ramos is one of the best defenders in the history of football. I hope he still has everything ahead of him
Mancini replaced Donnarumma with Siriga in the 89th minute of Italy's game against Wales