logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Albania
An article was changed on the original website

VIDEO/ Tmerr në rrugë për Ditën e Verës, kafshën e varin tek tabela e shpejtësisë

Shpërndaj:

29215996_10215858563846401_4428696076333088768_o-1

ELBASAN- Zhdukja, vrasja dhe keqtrajtimi i kafshëve në Shqipëri është një fenomen sa i dhimbshëm aq edhe i dëmshëm për shoqërinë dhe të ardhmen e vendit tonë.

Nuk kanë qenë të pakta rastet e denoncimeve për kafshë të vrara apo të keqtrajtuara nga persona të papërgjegjshëm.

Një rast i tillë është raportuar edhe ditën e djeshme, ku një kafshë e pafajshme është vrarë në zonën e Dumresë, në Elbasan.

Jo vetëm kaq, por autori ka shkuar dhe më tej duke e varur në një tabelë rrugore kafshën e gjorë që duket të jetë një vjedull, si për të demonstruar “trimërinë” e tij përpara kujtdo që përshkonte sot rrugën drejt Elbasanit.

“Përshëndetje JOQ, njerëz të pamëshirshëm e kishin vrarë këtë kafshë dhe e kishin varur aty. Nuk e dimë se kush e ka varur, por sot kur po shkonim në Elbasan për të festuar Ditën e Verës e pamë që ishte aty”- ka shkruar denoncuesi për JOQ.
29196684_144415283048430_6407533551373254656_o-2
(BalkanWeb)


Themes
ICO