Albania

ZYRTARE: Manchester City tërhiqet nga Superliga Evropiane

Tashmë është zyrtare.

Manchester City është tërhequr zyrtarisht nga Superliga Evropiane, raporton Gazeta Express.

“Manchester City mund të konfirmojë se ka nisur procedurat formalisht për t’u tërhequr nga Superliga Evropiane”, shkruhet në njoftimin e klubit.

Kjo do të thotë se City s’do të jetë pjesë e projektit që ka ngjallur reagime të shumta dhe ende pa marrë jetë, është rrugës për t’u shpërberë

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude