Bosnia and Herzegovina

Chelsea teškom mukom savladao Newcastle i učvrstio se na četvrtom mjestu

Chelsea je u utakmici 22. kola engleske Premier lige na svom terenu savladao ekipu Newcastlea rezultatom 2:1.

Najzaslužniji za ovu pobjedu Plavaca bili su Pedro, koji je pogodio u 9. minuti susreta, te Willian, koji je mrežu Svraka tresao u 57. minuti.

Jedini gol za Newcastle postigao je Clark u 40. minuti utakmice.

Tako su Svrake i sedmi put zaredom poražene na Stamford Bridgeu, gdje su posljednji put slavili 2012. godine (0:2).

Ovim porazom su ostali i u zoni za ispadanje, dok je Chelsea i dalje na 4. mjestu…