Bosnia and Herzegovina

Hajduk nastavio pobjednički niz na Poljudu

U derbiju 15. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka slavili protiv Osijeka s 3-2.

Hajduk je nastavio pobjednički niz na Poljudu svladavši teškom mukom Osijek, koji se vratio iz zaostatka od 0-2, da bi trijumf Splićanima donio Jairo golom u 72. minuti.

Hajduk je poveo u 22. minuti nakon što je Jairo proigrao Miju Caktaša koji je šutom iskosa prevario vratara Ivušića. U 41. minuti je veliku pogrešku braniča Osijeka Silve iskoristio Nigerijac Samuel Eduok i povećao na 2-0, no dvije minute poslije Mihael Žaper udarcem sa 16 metara smanjuje. U 45. minuti Jairo je pogodio vratnicu, a Osječani u 52. minuti dolaze do izjednačenja zahvaljujući udarcu Mirka Marića s 20 metara koji je prevario vratara Splićana Ljubića.

Hajduk je opet poveo od 72. minute golom Brazilca Jaira nakon dodavanja petom Jradija, no Brazilac je prilikom slavlja srušio korner-zastavicu, pa mu je sudac Pajač dao drugi žuti karton i Splićani su ostali s desetoricom. Zbog prigovora sucu minutu poslije s klupe Hajduka je put svlačionice otišao i Vušković koji je 'pocrvenio' izvan terena.

U 83. minuti veliku priliku za Osijek promašio je Ndockyt.

Splićani su se vodećem Dinamu približili na bod zaostatka, no Modri imaju dvije utakmice manje. Dvoboj aktualnoga kola igraju od 17.30 na Rujevici protiv Rijeke.

Osijek je ostao četvrti s bodom više od pete Rijeke.