Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

HAOS U HRVATSKOJ: Udari orkanske bure od 155 kilometara na sat, razbijeni brodovi, upozorenje da se ne kreće na put...

Padali su i dijelovi fasade sa zgrada, ima oštećenja na krovovima, a štete je uz ostalo bilo i na električnim vodovima, pa su pojedina područja ostala bez struje.

  • Hronika

  • Prije 23 min  Prije 7 min

  • 1

U većem dijelu Dalmacije nedjelja je osvanula uz pretežno sunčano vrijeme, posebno na obali i otocima, dok nešto više naoblake ima na području Zagore. Minimalne temperature kretale su se uglavnom od -5 do 0°C u Zagori te od 1 do 4°C na obali i otocima.

Najhladnije stanice bile su Dinara-Sinjal s -14.7°C te Mosor-Veliki Kabal s -10.3°C, dok su najtoplije Komiža, Hvar i Supetar s 4°C.

Noć i jutro obilježila je olujna, na udare i orkanska bura. Najjači udar vjetra izmjeren je u Splitu oko 22 sata i iznosio je 155 km/h, sa srednjom brzinom vjetra od 97 km/h. Podsjetimo, najjači udar bure ikad u Splitu bio je 176.5 km/h, izmjeren 23. februara 2019. u 2 sata ujutro.

Bura razbila jedrilice u JK Labud

Dalmatinski portal je objavio snimke koje pokazuju da bura nije poštedjela ni jedrilice Jedriličarskog Kluba Labud Split.

Podsjetimo, olujni vjetar cijelu je subotu stvarao probleme u susjednoj Hrvatskoj. DHMZ je oglasio crveni alarm za cijelu obalu, osim Istre, za koju je bio na snazi narandžasti alarm. Za cijelu sjevernu Hrvatsku upaljen je bio narandžasti alarm, a žuti za ostatak zemlje.

U Zagrebu su iščupana stabla padala na automobile i prometnice. Na teren su izašle sve raspoložive ekipe, a dvije su osobe lakše ozlijeđene. U Splitu je ozlijeđen 11-godišnji dječak na nogometnom igralištu. Prebačen je u KBC Split. U Osijeku je vjetar oštetio dio nadstrešnice na tržnici, a u Virovitici je krov s obližnje garaže pao na školu.

Padali su i dijelovi fasade sa zgrada, ima oštećenja na krovovima, a štete je uz ostalo bilo i na električnim vodovima, pa su pojedina područja ostala bez struje.

"Savjetujemo javnost da izbjegavaju putovanja i boravak blizu ugroženih obalnih područja. Budite spremni i na poremećaje, oštećenja konstrukcija i rizik od povreda zbog iščupanih stabala, polomljenih grana te letećih krhotina. Moguć je prekid saobraćaja i snabdijevanja električnom energijom", poručuju iz Hidrometeorološkog zavoda.