PRVENSTVO BiH U KOŠARCI: Bosna u derbiju 13. kola savladala Borac

• Sport

• Prije 12 min  Prije 8 min

• 0

Košarkaši Bosne u derbiju 12. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine savladali su ekipu Borca rezultatom 83:79.

U meču odigranom u maloj dvorani Skenderije Bosna je imala odlično otvaranje i prvu četvrtinu dobila rezultatom 20:12.

Studenti su u drugoj četvrtini imali i 14 poena razlike (30:16) ali je Borac proigrao i do poluvremena smanjio prednost Bosne (40:37).

Borac je sjajno otvorio drugo poluvrijeme i u nekoliko navrata imali vodstvo, ali Studenti su u posljednju dionicu ušli sa četiri poena prednosti (62:58).

Bosna je do kraja susreta držala vodstvo i došla do pete uzastopne, a ukupno deveteove sezone.

Studente je do pobjede predvodio Ismet Sejfić koji je meč okončao sa 21 poenom i 15 skokova.

Kod Borca istakao Martin Jaron sa 23 ubačena koša.

Za Borac je ovo bio tek drugi poraz ove sezone, čime je ostao na drugoj poziciji.