Bosnia and Herzegovina

Senegal u sjajnom meču savladao Ekvador i plasirao se u narednu rundu SP

Ekvador i Senegal su igrali odlučujući meč grupe A.

Ekvador i Senegal su igrali odlučujući meč grupe A. Obje ekipe su se borile za drugo mjesto u grupi, kako bi nastavili svoje takmičenje. Ekvadoru je bio dovoljan i bod, dok je Senegal bio pod imeprativom pobjede. Na kraju rezultat je glasio 1:2, te se Senegal izborio za narednu rundu Svjetskog prvenstva.

Idrissa Gueye je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu. Ali je pucao neprecizno, lopta je otišla desno od gola, bila je to sjajna prilika za Senagal već u trećoj minuti utakmice.

Pet minuta poslije nova prilika za Senegal, Boulaye Dia je primio precizan pas i pucao po golu, ali je lopta otišla pored gola.

Ndiaye je s ruba kaznenog prostora pucao prema golmanu Galindezu. Nije pogodio gol, tako da je Ekvador preživio još jedan napad, u 13. minuti.

Preciado je pogriješio i poklonio loptu Sarru. Krilo Senegala ušlo je u kazneni prostor, namjestilo se na desnu nogu i pucalo, lopta se od bloka odbila u korner.

U 42. minuti Hincapie je srušio Sarra u kaznenom prostoru, a glavni sudija pokazao je na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Sarr koji je pogodio s jedanest metara za vodstvo Senegala

Otvaranje drugog poluvremena pripalo je igračima Ekvadora, koji su kontrolisali posjed, ali nisu kreirali niti jednu ozbiljniju priliku.

Kratko je trajalo veselje Ekvadoraca jer je Senegal opet bio u vodstvu. Lopta se odbila od Valencije poslije ubačaja iz slobodnog udarca. Došla je do Koulibalyja i kapiten Senegal ju je zakucao u gol.

Ekvadoru je bio potreban pogodak za remi, kako bi natavili svoje takmičenje, međutim Senegal je taj koji je kotrolisao utakmicu.

Na kraju Senegal se pobjedom plasirao u narednu fazu takmičenja, dok je Ekvador sa ovim porazom završio svoje takmičenje na Svjetskom prvenstvu.