Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

SP Katar: Španija stvarala prilike, Maroko napadao

U pretposljednjem meču osmine finala sastale su se reprezentacije Maroka i Španije. U okviru prvog poluvremena reprezentacija Španije je stvarala sjajne prilike, a borbeni Maroko je napadao. Rezultat poslije prvog dijela je 0:0.

Od početka prvog dijela igre, Španija je pokušala da uspostavi dominaciju, ali Maroko se nije dao.

Naprotiv "Lavovi Atlasa" su odlučili da se otvore i napadnu "Crvenu furiju".

Hakimi, Zijaš i ekipa nisu dozvolili da im favorizovana Španije kroji igru u prvom poluvremenu.

Međutim, prva izglednija prilika pripala je Špancima u 27. minutu. Marko Asensio je dočekao centaršut u šesnaestercu Maroka i tukao po golu. Ali je pucao neprecizno, lopta je otišla lijevo od gola golmana Bonoa.

Na isteku 42. minute odličnu loptu je poslao Sofiane Bufal. Najif Agerd je trebao učiniti bolje glavom izbliza, ali poslao je loptu iznad prečke.

Do kraja poluvremena, Španija nije dozvoljavala Maroku da se razigra pred golom. Luis Enrike je postavio granitni zid pred gol Unaija Simona.