Bulgaria

Франция е първият осминафиналист на световното след два гола на Килиан Мбапе

Кадър: БНТ

Франция е първият осминафиналист на световното първенство по футбол. Преди минути "петлите" биха с 2:1 Дания и с пълен актив от шест точки си осигуриха място на елиминациите още след първите два изиграни мача. В големия герой за тима се превърна Килиан Мбапе, който вкара и двата гола, и вече е с общо три на Мондиала.

Той даде аванс на "петлите" в 61-ата минута след великолепна комбинация с Тео Ернандес. Датчаните бързо възстановиха равенството - седем минути след гола на Мбапе Андреас Кристенсен с глава заби топката неспасяемо в мрежата на Юго Лорис след ъглов удар. Звездата на символичните домакини се оказа големият герой в 86-ата минута, след като с тяло засече елегантно центриране на Антоан Гризман в мрежата на Шмайхел.

В последния кръг от групите „петлите“ срещат Тунис, а датчаните – Австралия. И двете срещи са на 30 ноември от 17:00 ч. българско време.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!

Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

За реклама в "Петел" на цена от 50 лева на ПР публикация пишете на info@petel.bg