Голова фиеста и вихрени 30 минути пратиха Бразилия напред на световното

© Reuters

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

С настроение и вихрен футбол Бразилия се класира на четвъртфиналите в световното първенство в Катар. Петкратният шампион разгроми Южна Корея с 4:1, като всички попадения на южноамериканците паднаха още през първата част.

Близо 44 хиляди зрители на "Стадион 974" станаха свидетели на рецитал на бразилците, които обезсмислиха всичко за 29 минути. Толкова време раздели първото и последното попадение на отбора.

Винисиус Жуниор откри още в седмата минута, а само шест по-късно завърналия се след контузия Неймар, удвои от дузпа. В 29-ата минута се разписа Ричарлисон, а в 36-ата се разписа Лукас Пакета.

Почетният гол за корейците отбеляза Пайк Сюнг Хо в 76-ата минута. Това се случи след изключително изпълнение от воле.

Победата е най-изразителната на бразилците от световното първенство през 2014 г., когато надвиха със същия резултат Камерун в груповата фаза. Освен това за пръв път от 1998 г. Бразилия вкарва четири попадения в среща от елиминациите на световни финали.

В четвъртфиналите Бразилия ще срещне отбора на Хърватия, който по-рано през деня победи Япония след дузпи. На последното световно първенство през 2018 г. южноамериканците отпаднаха точно в четвъртфиналите.

Двубоят започна отлично за бразилците и още в седмата минута Винисиус откри. Рафиня проби отдясно и центрира, докато Винисиус беше непокрит на другия край на наказателното поле. Той спокойно овладя топката и я прати в мрежата.

Няколко минути по-късно съдията Клеман Тюрпен даде дузпа за Бразилия, която Неймар превърна в гол. С попадението нападателят вече е само на един гол зад рекордьора за бразилците Пеле (77).

Селекционерът Тите празнува с играчите си.

© Reuters

По-добрата игра на Бразилия продължи и в 29-ата минута Ричарлисон завърши красива атака с няколко бързи подавания. До края на първата част остана време и за поапдение на Пакета, който беше точен в 36-ата минута.

През втората част Тите направи няколко промени, за да запази свежи водещите си играчи. Шанс да играе получи и 38-годишният ветеран Дани Алвеш. В самия край на срещата на терена се появи дори и третият вратар на Бразилия Уевертон.

В 76-ата минута Южна Корея стигна до почетен гол, дело на Пайк Сюнг Хо, който се разписа по изключително красив начин.