Bulgaria
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

"Лудогорец" взе точка от третия си мач в Лига Европа

© Reuters

Лудогорец" завърши 1:1 в гостуването си на ХИК (Хелзинки) в третия си мач от групите на Лига Европа. Българският шампион опита да се надиграва с финландския си съперник, но както имаше шансове за победа, така и можеше да допусне повече от едно попадение.

Матиас Тисера откри за "Лудогорец" в 10-ата минута, докато за ХИК се разписа Перпарим Хетемай в 55-ата.

С равенството "Лудогорец" събира 4 точки, докато за ХИК това е първа в груповата фаза след две поредни загуби. Другите два тима от група С "Бетис" (6 т.) и "Рома" (3 т.) играят по-късно. След три мача "Лудогорец" е с победа, спечелена над "Рома" и загуба срещу "Бетис".

Треньорът на българския шампион Анте Шимунджа направи две промени в стартовия си състав в сравнение с гостуването на "Бетис" през септември. Матиас Тисера поведе атаката вместо Игор Тиаго, а Игор Пластун започна в центъра на защитата.

Ходът на Шимунджа имаше ефект и само 10 минути след началото на срещата "Лудогорец" поведе. Каули Оливейра изведе Тисера с технично подаване, а аржентинският нападател пусна топката под плонжа на вратаря - 0:1.

До 20-ата минута българският тим играеше по-добре, но след това домакините пренесоха действията в половината на "Лудогорец". Оттам последваха и проблеми за гостите. В 28-ата минута ХИК пропусна отличен шанс, когато след удар на Хетемай топката уцели съотбоника му Малик Бубакари, който беше на около 2 метра пред голлинията.

В минутите до края на първата част двата тима имаха по един шанс. Бърнард Текпетей пропусна за "Лудогорец", а удар на Бубакари беше блокиран.

© Reuters

След почивката ХИК започна много по-активно и бързо стигна до шанс за изравнителен гол. Райтала намери Браун в наказателното поле, сам срещу вратаря Серджио Падт, но стражът се справи и спаси. В 55-ата минута при втората възможност финландците се възползваха.

"Лудогорец" показа по-добър футбол след изравнителния гол и в рамките на около 10 минути владееше действията на терена. След това обаче ХИК отново беше по-агресивен и стигна до няколко отлични шанса, при един от тях Падт дори трябваше да прави спасяване в ситуация един на един.

Българският шампион обаче можеше да стигне до победа в края, когато удар на Каули премина до страничния стълб.

След седмица двата отбора ще се срещнат отново, този път в Разград.