This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

С красиви голове Аржентина пречупи Мексико и върна надеждите си

© Reuters

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

С красиви попадения на Лионел Меси и младия Енцо Фернандес Аржентина успя да спечели много труден мач срещу Мексико, налагайки се с 2:0. Двукратните световни шампиони стигнаха до първи успех на първенството в Катар, като и двете попадения паднаха през втората част.

Меси се разписа в 64-ата минута, докато 21-годишният Фернандес беше точен малко преди края на редовното време.

Победата връща надеждите на Аржентина за излизане от група С на световните финали. Тимът заема второ място преди третия кръг в груповата фаза, като с по-добра голова разлика спрямо Саудитска Арабия (3:2 срещу 2:3), от когото изненадващо загуби на старта.

Лидер в групата е Полша с 4 т., докато Мексико е на дъното със само една точка и без отбелязан гол. В последния кръг на 30 ноември (сряда) Полша се изправя срещу Аржентина, а Мексико срещу Саудитска Арабия.