Cyprus

Başıboş Başsavcılık'ta, Başsavcı Yardımcısı'ndan şikayetler var

Başıboş Başsavcılık'ta, Başsavcı Yardımcısı'ndan şikayetler varHer yeni Adli Yıl’da birbiri ardına sıralanan eşitlik, adalet, bağımsız yargı ve hukukun üstünlüğü kavramlarının içi boş birer temenni hale gelmeye devam edeceği yeni adli yıl açılışı başıboş bir başsavcılık gölgesinde yaşanacak.

Kıbrıs Postası

Kıbrıs Postası’na ulaşan Başsavcılık’taki bazı kaynaklar, geçtiğimiz ağustos ayında gerçekleşen başsavcılık münhalinde tek aday olmasına rağmen başsavcı seçilemeyen Başsavcı Yardımcısı Ersoy Ölçter’in seçim sonuçlarını kabullenemeyerek savcılara çeşitli baskılarda bulunduğu ve mobbing uyguladığını iddia ettiler.

Kaynaklar, başsavcı seçilemeyen Ölçter’in davranışlarının meslektaşlarına karşı olumsuz davranışlar içerisine girdiği ve durumun Başsavcılığın kurumsal kimliğine ve adaleti temsil etme olgusuna zarar verdiğinden yakındılar.

Tek aday olmasına karşın onu seçmeyen Yüksek Savcılar Kurulu’ndan adeta intikam alırcasına hareket ettiği ifade edilen Ölçter’in Başsavcı Yardımcı Muavini Behiç Öztürk ile birlikte savcılara ve Yüksek Savcılar Kurulu üyelerine baskılar yaptığı ve daha da ileri giderek Hukuk Dairesi Yasası’na aykırı bir şekilde savcıları başka şehirlere sürmek ve görevlerini değiştirmekle tehdit ettikleri de gelen iddialar arasında.

Football news:

Sheffield will finish the Premier League season without defeats from clubs from London. 22 points in 10 games and 5 home wins
Bonucci on Juve's draw with Atalanta: We must look at the result. This is how Championships are won
Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play
Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A