Cyprus

Dünya genelinde koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 60 milyona dayandı

Vaka sayısı ABD'de 12 milyon 811 bini, Hindistan'da 9 milyon 216 bini, Brezilya'da 6 milyon 90 bini ve Fransa'da 2 milyon 144 bini geçti.

İngiltere'de ülkeye gelen yolculara Koronavirüs testi yapılacağı ve test sonucu negatif çıkanların karantinada kalma süresinin en az bir hafta kısalacağı bildirildi.

Öte yandan İngiliz polisi salgın önlemleri ve gösteri yasağına rağmen aşı karşıtlarının düzenlediği eyleme müdahalede bulundu.

ABD'de sağlıkçıların tatil sezonunda toplantıların sınırlandırılması yönündeki tavsiyelerine rağmen Beyaz Saray salgın sırasında parti hazırlıkları yapıyor.

İspanya Kraliyet Sarayı, Koronavirüs testi pazar günü pozitif çıkan biriyle teması olan Kral 6. Felipe'nin tedbir amacıyla 10 gün karantinaya alındığını duyurdu.

İspanya'da sol koalisyon hükümeti de salgına karşı aşı kullanımına ocak ayından itibaren zorunlu olmadan ve ücretsiz başlanacağını açıkladı.

Alman Sanayi Federasyonu (BDI) Başkanı Joachim Lang, salgının sanayide keskin bir resesyonu tetiklediğini belirterek, “Bu yıl Alman sanayisinin üretiminde yüzde 10, sanayileşmiş ülkelerde ise yüzde 6 düşüş öngörüyoruz.” dedi.

Japonya ve Çin karşılıklı iş seyahatlerine yeniden başlıyor.

Rusya'da Koronavirüse karşı geliştirilmekte olan "Sputnik V" adlı aşı adayı dozunun 10 dolardan (yaklaşık 79 Türk lirası) az fiyata yurt dışına satılacağı açıklandı.

Filistin Esirler Cemiyetinden yapılan açıklamada, İsrail hapishanelerindeki tutuklu Filistinliler'den Kovid-19'a yakalananların sayısının 135'e yükseldiği bildirildi.

Güney Kore Başbakanı Chung Sye-kyun, kamu görevlilerinin virüs önlemlerine uymayıp Koronavirüse yakalandığında disiplin cezası uygulayacağını açıkladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Koronavirüs Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) kapsamında 8 milyon dozdan fazla aşı almayı planladıklarını bildirdi.

Japonya ile Çin, Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen 14 gün karantina şartı olmaksızın, karşılıklı iş seyahatlerinin kasım sona ermeden yeniden başlatılmasına karar verdi.

Sırbistan'da bugünden itibaren kafe, restoran ve alışveriş merkezleri yerel saat ile 18.00'e kadar hizmet vermeye başladı.

Azerbaycan'da 3 bin 646 Koronavirüs vakası ile bugüne kadarki en yüksek günlük rakam kayıtlara geçti, toplam vaka sayısı 99 bine yaklaştı.

Danimarka'da da son 24 saatte 1367 kişide Koronavirüs tespit edilmesiyle salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti.

KIBRIS’TA SON DURUM: TOPLAM VAKA SAYISI 10 BİN 261’E ULAŞTI 

Kıbrıs genelinde toplam 10 bin 261 Koronavirüs vakası tespit edildi.

Güney Kıbrıs’ta tespit edilen 9 bin 199 Koronavirüs vakası bulunuyor. Toplam ölüm sayısı 57…

KKTC’de toplam vaka sayısı 1062’ye ulaşırken, ölüm sayısı ise 5...

Football news:

Andrea Pirlo: Criticism is inevitable when you are suddenly appointed Juve coach, but the results will say everything for me
Zidane on relegation from the 3rd League club: It's not a shame, let's not go crazy. Real Madrid wants to win, sometimes it doesn't come out
Real Madrid were eliminated from the Spanish Cup for the fifth time by a team from the 3rd league
Solskjaer on 2-1 with Fulham: Having conceded, Manchester United woke up and played a good match. Pogba played well
Manchester United won a Premier League match for the 94th time, conceding first. This is a record of the tournament
Pirlo took the first trophy as a coach-snatched the Super Cup from Gattuso. And once they won together
Cristiano Ronaldo: Milan and Inter are very strong, but Juventus can win Serie A