Cyprus

Oğuzhan Hasipoğlu: "CTP'nin kuracağı hükümete UBP'nin gireceğini sanmıyorum"

Kıbrıs Postası - BURCU ECE YILMAZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Kıbrıs Genç TV’de Mustafa Alkan’ın sunduğu ‘Er Meydanı’ adlı programa konuk oldu.

"KARŞI ÇIKARIM"

CTP heyetinin hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde UBP’yi yaptığı ziyareti değerlendiren Hasipoğlu, CTP’nin kuracağı, başbakanlığın CTP’de olacağı bir hükümete UBP’nin gireceğini düşünmediğini söyledi. Erken seçim hükümeti olsa bile düşüncesinin geçerli olduğunu dile getiren Hasipoğlu, “Ben şahsen buna karşı çıkarım” diye konuştu.

Maraş adımlarına da değinen Hasipoğlu, “Maraş adımıyla bir taşla birçok kuş vuruldu” diyerek, Maraş’ın yıllarca bir gün çözüm olursa, Rum tarafına verilebilecek bir bölge olarak durduğunu artık durumun değiştiğini ifade etti.

"MARAŞ ARTIK RUM TARAFINA VERİLECEK TOPRAK PARÇASI DEĞİL"

“UBP olarak artık federasyonun bizi bir çözüme götüreceğini düşünmüyoruz” diyen Hasipoğlu, Maraş’ı Kıbrıs Rum tarafına verecek bir toprak parçası olarak addetmediklerini belirtti.

Maraş adımının, iki devletli bir çözümün parçası olarak da atıldığını kaydeden Hasipoğlu, “Maraş adımıyla ilk olarak anlamamız gereken kapsamlı müzakereler anlamında pozisyon değişikliği olduğu ve yol ayrımı yaşandığıdır. Maraş adımı bir dönüm noktasıdır” ifadelerini kullandı.

Maraş’ın KKTC yönetiminde açılacak olmasının hukuka aykırı olmadığını belirten Hasipoğlu, BM Güvenlik Konseyi kararlarında esas olarak, ‘Maraş’taki mülkleri başkasına vermeyin. Eski sahiplerine iade edin’  vurgusu olduğunu söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Football news:

Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017
Manchester United will not give van de Beek on loan. The club wants to keep the squad to fight for trophies
Pep about the Super League: We can't lose the national leagues. To create a super-Premier League, you need to reduce the number of participants
Derby midfielder Ayb has admitted to being depressed. Bellerin and Abraham supported the player
Liverpool scored 21 points less after 19 rounds of the Premier League than in the championship season. Only Chelsea have ever had a bigger difference
El Shaarawy joins Roma on loan. Medical check-up tomorrow
Milner on Liverpool: Self-pity and excuses won't help. YNWA is more important now than ever