Cyprus

Salahi Şahiner: Neredeyse bütün Bakanlar Kurulu kararları yasalara aykırı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Salahi Şahiner, BRT’de “Görüş Farkı” programına katılarak, açıklamalarda bulundu.

"ARIKLI'NIN 'OCAK' AYI ÖNERİSİ, ZAROĞLU'NUN KURACAĞI PARTİNİN SEÇİME YETİŞMEYECEĞİ DÜŞÜNCESİ NEDENİYLEDİR"

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın, seçimin Ocak ayında yapılmasının son derece uygun olduğunu açıklaması hakkında değerlendirme yapan Şahiner, "Arıklı’nın Ocak ayı önerisi, Bertan Zaroğlu’nun kuracağı yeni partiyi seçime sokmama veya partinin kurulması seçim tarihine yetişse bile, gerekli çalışmaları yapamayacağını düşündüğü içindir” dedi.

UBP’nin Ekim ayı sonunda yapılması beklenen kurultayıyla ilgili olarak ise Şahiner, “UBP Genel Başkanı Saner, büyük ihtimalle ‘1,5 ay sonra seçim var’ deyip kurultayın süresini uzatmak isteyecektir” ifadelerini kullandı.

"BU HÜKÜMET BİTMİŞTİR"

Partilerin kendi menfaatlerini düşündüğü bu ortamda, toplumun çıkarlarının arka plana atıldığını söyleyen Şahiner, ülke için pozitif adımlar atılmadığını savundu. “Bu hükümet bitmiştir” diyen Şahiner, sözlerine şöyle devam etti:

“Hükümet, ne yasamada ne yürütmede, toplumu refaha çıkaracak adımlar atmaktan yoksundur. Komitelerde çoğunlukları yoktur. Alınan Bakanlar Kurulu kararlarına bir bakıyorsunuz. Kararlarda belli başlıklar atılıyor. Ancak o başlıklar altında farklı kararlar alınabiliyor."

"NEREDEYSE TÜM BAKANLAR KURULU KARARLARI MAHKEMEYE VERİLECEK CİNSTEN, YASALARA AYKIRI"

Neredeyse tüm Bakanlar Kurulu kararlarının mahkemeye götürlecek türden, yasalara aykırı olduğunu dile getiren Şahiner, “Mevcut parlamento ile halkın çıkarlarına hizmet edecek yapının kurulması mümkün değildir. Hükümeti sürdürmeye çalışmanın anlamı yok. UBP veya hükümetteki diğer partiler bundan kar edeceğini düşünüyorsa, yanılıyor” ifadelerini kullandı.

Football news:

Gianluigi Buffon: I didn't think Chiesa was so good when he moved to Juve. At the Euro, he was incredible
Malen arrived at the location of Borussia. PSV will pay 30 million euros for the top scorer
Roma offers 15 million euros for Langle. Barcelona wants at least 25 million
Tuchel is the coach of the year in Germany according to journalists. Flick-the second
Buffon on Donnarumma: The best goalkeeper of Euro 2020, who has become a landmark for the whole world. I learned a lot from him
Journalist-Andre Silva: Does Ronaldo smell as good as he looks? The forward replied: I'll ask for his perfume to smell
Donnarumma's salary at PSG is 7 million euros a year, not 12. Milan offered him 8 million euros