Cyprus

Tabipler Birliği: “Net bir açıklama bekliyoruz”

Tabipler Birliği: “Net bir açıklama bekliyoruz”

Komite’nin aldığı kararların Başbakan tarafından Resmi Gazete’de yayımlanması gerektiğini, aksi taktirde söz konusu kararların yürürlüğe girmemiş sayıldığını vurgulayan Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut, “Net bir açıklama bekliyoruz” dedi.

Tabipler Birliği: “Net bir açıklama bekliyoruz”

Hem Başbakan Ersan Saner’in hem de Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin dün artarda yaptığı farklı açıklamalar sonucu vatandaş, hangi kararların yürürlüğe girdiğini merak etmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na kısa bir açıklama yapan Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) Başkanı Özlem Gürkut, “Hepimiz gibi bizler de bekliyoruz” dedi.

Komite’nin aldığı kararların Başbakan tarafından Resmi Gazete’de yayımlanması gerektiğini, aksi taktirde söz konusu kararların yürürlüğe girmemiş sayıldığını vurgulayan Gürkut, koordinasyon eksikliği yaşandığına dikkat çekti.

Karar verme noktasında Üst Komite’nin karar verme yetkisi olduğunu yineleyen Gürkut, “Bunlarun hayata geçmesi için koordinasyona ihtiyaç var” dedi.

Şu an her iki karar alıcı mekanizma arasında bir anlaşmazlık olduğu yönünde kaygının oluştuğuna dikkat çeken KTTB Başkanı Gürkut, “Net bir açıklama bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANDI?

Dün öğleden sonra açıklama yapan Başbakan Ersan Saner, bu akşam saat 22.00 ile saat 05.00 arasında kısmi sokağa çıkma yasağı uygulamasının başlayacağını duyrumuştu. 

Buna karşın Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ise dün gece yaptığı açıklamasında, yarın saat 00.01'den, 31 Ocak'a kadar sokağa çıkma yasağının uygulanacğaını duyurmuştu. 

Şu an Başbakan Saner'in açıkladığı kararlar Resmi Gazete'de yayımlanmış; yürürlüğe girmiş durumda. 

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7