Cyprus

Tufan Erhürman: "Tatar, taş devrinden kalma yaklaşımları yeniden hakim kılmaya çalışıyor"

Tufan Erhürman: "Tatar, taş devrinden kalma yaklaşımları yeniden hakim kılmaya çalışıyor"

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından AKEL'in ve DİSİ'nin görüşlerini savunmak ve Rum-Yunan ikilisine alet olmakla suçlandığını belirterek, "Demokratik tartışma kültürü konusunda taş devrinden kalma yaklaşımların yeniden hakim kılınmaya çalışılmasının örneğidir" dedi.

Tufan Erhürman: "Tatar, taş devrinden kalma yaklaşımları yeniden hakim kılmaya çalışıyor"

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın, kendisini Kıbrıs sorunu konusunda bilgisizlikçe suçladığını belirtti.

Erhürman sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "federasyon tek gerçekçi çözüm yoludur" dediği için Tatar tarafından AKEL'in ve DİSİ'nin görüşlerini savunmakla ve satır aralarında Rum-Yunan ikilisine alet olmakla suçlandığını kaydetti.

"Kıbrıs sorunu ile ilgili bilgi meselesini halkımızın takdirine bırakıyorum" diyen Erhürman, sözlerine şöyle devam etti:

"Diğer iki eleştirinin bu ülkede demokratik tartışma kültürü konusunda taş devrinden kalma yaklaşımların yeniden hakim kılınmaya çalışılmasının örneği olduğunu vurgulamak zorundayım. Bu tür çabalar geçmişte Kıbrıs Türk halkının hak ve çıkarlarını her koşulda savunmamızı engelleyemedi. Bundan sonra da engelleyemeyecek."

Erhürman'ın söz konusu paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Sn. Tatar beni Kıbrıs sorunu konusunda bilgisizlikle, federasyon tek gerçekçi çözüm yoludur dedim diye AKEL'in ve DİSİ'nin görüşlerini savunmakla ve satır aralarında Rum-Yunan ikilisine alet olmakla suçlamış.

Kıbrıs sorunu ile ilgili bilgi meselesini halkımızın takdirine bırakıyorum. Ama diğer iki eleştirinin bu ülkede demokratik tartışma kültürü konusunda taş devrinden kalma yaklaşımların yeniden hakim kılınmaya çalışılmasının örneği olduğunu vurgulamak zorundayım. Bu tür çabalar geçmişte Kıbrıs Türk halkının hak ve çıkarlarını her koşulda savunmamızı engelleyemedi. Bundan sonra da engelleyemeyecek!"

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude