Cyprus
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ziya Öztürkler: Askerimiz, adadaki barışın ve huzurun teminatıdır

Ziya Öztürkler: Askerimiz, adadaki barışın ve huzurun teminatıdır

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk ile bir araya geldi. Görüşmede konuşan Öztürkler, “Askerimiz, adadaki barışın ve huzurun teminatıdır” ifadelerine yer verdi.

Ziya Öztürkler: Askerimiz, adadaki barışın ve huzurun teminatıdır

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler’i makamında ziyarette bulundu.

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk’ün ziyaretlerinden büyük mutluluk ve onur duyduklarını ifade eden Öztürkler, “Şerefli Türk ordusunda görev yapmış bir babanın evladı olarak mehmetçiğimizin, Türk halkının gönlündeki saygın ve özel yerini çok iyi biliyorum ”dedi.

Askerimizin adadaki barış ve huzurun teminatı olduğuna vurgu yapan Öztürkler, “Büyük Türk ulusunun ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türkü’nün askerimize olan sevgisi ve güveni nesiller boyu devem etmiştir. Bugün, bizleri ziyaretleri ile onurlandıran kıymetli Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı’mız Tümgeneral Sezai Öztürk’e nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.