Czech Republic

Atlético otočilo zápas s Espaňolem a v tabulce je třetí

Atlético Madrid otočilo ve španělské fotbalové lize zápas proti Espaňolu a po domácím vítězství 3:1 se posunulo na třetí místo tabulky.

Po 13. kole ztrácí stále jediný bod na Barcelonu a Real, které mají k dobru odložený vzájemný duel.

Atlético nepotvrdilo vizitku týmu s nejlepší ligovou obranou a od 38. minuty prohrávalo po gólu Sergiho Dardera. Těsně před pauzou ale srovnal Ángel Correa, který doklepl do branky "dloubáček" Álvara Moraty.

V 58. minutě rozhodl o vítězství favorita právě Morata. Španělský útočník se trefil v šestém soutěžním utkání v řadě. V úplném závěru pojistil tříbodový zisk Koke.

V utkání Mallorca - Villareal upravil na konečných 3:1 premiérovou brankou v La Lize Takefusa Kubo. Osmnáctiletý záložník, který v týmu z Mallorcy hostuje z Realu, se stal nejmladším Japoncem, který skóroval v jedné z pěti nejprestižnějších evropských lig.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

(13. Júnior z pen., 23. Rodríguez z pen., 53. Kubo - 49. Cazorla z pen.), (57. Muniain, 88. Capa - 45.+1 Postigo), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 3:1 (45.+1 Correa, 58. Morata, 90.+2 Koke - 38. Darder),