Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

České volejbalistky ve Zlíně podlehly Chorvatkám, muži vyhráli kontumačně

České šampionky z roku 2019 byly až do dneška v Evropské lize suverénní. Skupinu odstartovaly výhrou 3:0 ve Varaždínu, ale domácí odveta jim nevyšla. Po zisku úvodního setu se tým řeckého kouče Jannise Athanasopulose potýkal s horším příjmem, a proto se nemohl prosadit v útoku.

„Zápas se nám moc nepovedl. Od začátku jsme si moc nepomohly servisem a od toho se odvíjely ostatní činnosti. Měly jsme to hrozně těžké na útoku, pořád jsme smečovaly do plné obrany, nedokázaly jsme si přihrát,“ řekla kapitánka a smečařka Michaela Mlejnková.

Klára Faltinová smečuje v zápase s Chorvatskem.

První set Češky s velkou pomocí blokařky Veroniky Trnkové vyhrály, protože se jí podařila podáním série tří bodů a do koncovky získala týmu vedení 21:17. Pak už se domácím hráčkám tolik nedařilo, neustále dotahovaly a za stavu 23:23 si Chorvatky vybojovaly potřebné dva body útokem. Od té doby měly navrch.

„Myslím si, že je hrozný úspěch, že jsme v semifinále. Musíme tenhle zápas hodit za hlavu a připravit se na čtvrtek,“ dodala Mlejnková. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Francie a Chorvatsko, vítěz tohoto duelu by měl hostit příští neděli finále.

Původně měli dnes před ženami odehrát ve Zlíně poslední kolo Evropské ligy i volejbalisté, ale estonské soupeře zdecimoval koronavirus. Utkání proto bylo zkontumováno 3:0 ve prospěch svěřenců Jiřího Nováka. Ti už měli předem jistý postup do Final Four, absolvují ho příští víkend ve Varaždínu.

Evropská liga volejbalistů a volejbalistek ve Zlíně


Rozhodčí: Ujhaziová (Maď.), Krtička (ČR). Čas: 112 min. Diváci: 1700.
Sestava a body Česka: Faltínová 9, Jehlářová 6, Orvošová 17, Mlejnková 11, Trnková 11, Valková 2, libera Digrinová a Dostálová - Svobodová 1, Pavlíková 2, Grabovská, Bukovská, Koulisiani 1, Blažková. Trenér: Athanasopulos.
Nejvíce bodů Chorvatska: Grbavicová 16, Markovičová a Samadanová po 13.

Muži, konečná tabulka

Tým Z V P S M B

Ženy, konečná tabulka

Tým Z V P S M B