Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Český sudí nás zaříznul a utíkal do kabin, zlobí se Slováci po vyřazení z mistrovství

Hodně divokou dohru mělo čtvrteční vyřazení slovenských fotbalistů z domácího mistrovství Evropy v malé kopané v Košicích. Svěřenci Ladislava Borbélyho vypadli po porážce 0:1 s Ázerbájdžánem a pak se zlobili na českého sudího.

Ve 39. minutě se před brankou Slovenska svalil ázerbájdžánský útočník a mladý český pomezní sudí Matěj Kubečka nařídil pokutový kop. Ten Elvin Alizada proměnil a postaral se o jedinou trefu zápasu, která vyřadila domácí reprezentaci z šampionátu.

Trenér Slováků po zápase zuřil a chtěl vysvětlení. Z jeho pohledu o žádnou penaltu nešlo, ale o jasně přifilmovaný pád útočníka.

"Proč na takovou akci chodí pískat takhle nezkušení mladí s*áči, kteří pak utíkají před vzájemnou konfrontací do útrob stadionu?" stěžoval si Borbély.

Chybu sudího viděl v přímém přenosu i slovenský fotbalový sudí Ľuboš Micheľ, který utkání spolukomentoval v televizi. "Český rozhodčí nás zaříznul," stěžoval si. 

Ázerbájdžán utkání nakonec dohrával utkání v oslabení, ale díky rozkouskované hře plné emocí už vedení udržel a postoupil do semifinále.

"Byli jsme neefektivní. Zásah rozhodčího způsobil emoční dysbalanci u kluků, ovlivnil jejich prožívání zápasu, byla z nich cítit úzkost," nechal se slyšet Borbély.

Slováci tedy skončili před branami bojů o medaile stejně jako Češi, kteří prohráli v penaltovém rozstřelu s Rumunskem.

Emotivní rozhovor s trenérem Borbélym: