Czech Republic

Festival Krásný ztráty bude. A ně něm Michal Prokop, Monkey Business či Laura a její tygři

Zatímco se řada tradičních festivalů nemůže v létě 2020 uskutečnit, festival Krásný ztráty live, který je neodmyslitelně spjatý s osobností zpěváka Michala Prokopa, již o tomto víkendu přináší pestrý hudební program. Kromě Prokopovy kapely Framus five vystoupí i další hvězdy české hudební scény, jako například Monkey Business nebo Luboš Pospíšil. Moimir Papalescu, který je jedním z pořadatelů, v rozhovoru pro Echo24 navíc upozornil, že Prokop návštěvníky také překvapí hostováním s různými vystupujícími.

O víkendu vypukne další ročník festivalu Krásný ztráty ve Všeticích. Neměli jste vzhledem k vývoji do poslední chvíle nervy, jestli se festival vůbec uskuteční?

Nervy ve smyslu, že by nás to nějakým způsobem rozkládalo, tak to asi ne. My jsme to rozhodnutí uskutečnit festival učinili a chtěli jsme mu dostát. Samozřejmě, že je doba, jaká je, a určitě to nebereme na lehkou váhu. Spíše než, abychom s tím měli nervy, jsme se snažili přichystat opatření v rámci hygieny, aby se lidé u nás cítili bezpečně. Věříme, že teď už se nic v tomhle měnit nebude a nestane se nám také to, že by nám to pár dnů před akcí zrušili.

V čem tedy bude festival jiný než předešlé ročníky?

Určitě bude jiný v tom, že tam bude daleko víc prostoru v tom krásném areálu, který je přírodní a opravdu hezký. Tím, že je tam oproti loňskému ročníku méně než poloviční kapacita lidí, pouze tisíc, se návštěvníci budou v areálu cítit daleko víc komfortněji. Jinak jsme se snažili, aby tam bylo zase něco extra, takže bude docházet k unikátním setkání na pódiích, kdy Michal Prokop bude zpívat s jinými kapelami, což vždy festival pozvedne na jinou úroveň.

Některá jména se každý rok ve Všeticích opakují. Kromě Framus Five Michala Prokopa je to také Laura a její tygři. Co je podle vás letos největším tahákem?

Stabilně je to Michal Prokop. Díky tomu, že je garantem a ty jeho projekty jsou pevným bodem programu. To si myslím, že je velký tahák pro všechny lidi, jak máme možnost zjišťovat z jejich reakcí. Zmínil jste Lauru. Tak to je jediný interpret z celé plejády, který tam je již poněkolikáté. Jinak třeba Monkey Business, Lanugo, The Atavists nebo Luboš Pospíšil, tak to jsou jména, která tam jsou poprvé. Největším tahákem je podle mě vyváženost programu jako taková. Myslím si, že Monkey Business přilákají nějakou cílovou skupinu. Michal Prokop a například Ivan Hlas samozřejmě také. Lidé ale podle mě jezdí na program celkově, nejen za jednou kapelou.

Součástí festivalu je také menší scéna, vystoupí na ní někdo, kdo podle vás stojí za pozornost, přestože není tolik známý?

Já myslím, že tam jsou známí interpreti také. Díky dané situaci a limitu tisíc návštěvníků jsme museli zrušit malou komorní scénu, kde vloni vystupoval třeba Vladimír Merta a další písničkáři. Nechali jsme ale alternativní scénu Všetická jízda, která má již na Všeticku tradici. Jsou tam kapely, které jsou u kritiky i posluchačů oblíbené, jako je třeba kapela Našrot, kterou zná velký okruh fanoušků alternativní hudby, nebo třeba vynikající Nauzea Orchestra.

Více informací o programu zde.

Program festivalu.
Program festivalu. Foto: Krásný Ztráty live

Football news:

Mendes suggested that Wolves sign Douglas Costa. Juve can buy Chiesa or El Shaarawy
Barcelona agreed a 5-year contract with Aarons. We have to agree with Norwich
Age is just numbers in documents. Tiago Silva on speed in the Premier League
The Swiss Prosecutor's office has requested a 28-month sentence for the President of PSG in the case of the sale of rights to broadcast the world Cup
In England, too, cancellations due to the virus. Tottenham insisted on testing their Cup opponents, the result is that almost the entire squad is infected
King Of The North. Leipzig bought Turkish League top scorer Serlot for 20+4 million euros
Christian Zaccardo: Miranchuk was a top player in Russia. A very important transfer for Atalanta