Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Fiala papeži předal rodinnou bibli a vyšívaný šál. Audience byla obrovská čest, řekl

Krajský soud v Brně ve čtvrtek potrestal osmatřicetiletého Pavla Horváta souhrnným trestem osmi let za to, že loni v lednu držel dvě ženy a dvě děti jako rukojmí. Podle psychiatrického posudku trpěl v době činu psychotickou poruchou, kterou si způsobil delším užíváním pervitinu. Horvát před soudem vinu doznal a řekl, že činu lituje. Muž byl už loni v září odsouzen za loupež na pět let do věznice s ostrahou, aktuální trest je souhrnný. Soud jej poslal do věznice se zvýšenou ostrahou a nařídil mu ochranné léčení. Obhájce i státní zástupce si ponechali lhůtu pro odvolání.

Podle obžaloby si Horvát užíváním pervitinu v roce 2020 způsobil takzvanou toxickou psychózu. V tomto stavu, kdy nebyl schopen korigovat své chování ani jasně uvažovat, v lednu 2021 na návštěvě u známé ve Václavské ulici v Brně zatemnil všechna okna dekami, aby do nich policisté neviděli a nemohli do oken střílet. Potom zavolat na linku 158 a do pražské centrály televizní stanice Prima, kde oznámil, že drží dvě ženy a dvě děti jako rukojmí. Vyžádal si příjezd televizního štábu, kterému chtěl přednést svoje požadavky.

Policejní vyjednavač jej přesvědčil, aby propustil z bytu obě děti. Při odemykání dveří ohrožoval svou bývalou přítelkyni a matku obou dětí kuchyňským nožem. Znovu dovolil dveře otevřít až po příjezdu televizního štábu na místo. S policistou převlečeným za novináře pak do bytu vnikla zásahová jednotka a Horváta zneškodnila.