Czech Republic

I banánovým republikám dnes můžeme závidět, ulevil si komentátor po poslední tiskovce ministra Blatného

„Ministr Blatný by si měl sakra rychle uvědomit, že jeho rozhodování a jeho slova mají ohromné sociální a systémové dopady,“ napsal komentátor Michal Půr, který se zastal Pražáků proti zbytku republiky. A navrch konstatoval, že jsme na tom dnes s vládou tak špatně, že můžeme závidět leckteré banánové republice.

I banánovým republikám dnes můžeme závidět, ulevil si komentátor po poslední tiskovce ministra Blatného
Foto: Karel Šebesta
Popisek: Praha z Nuselského mostu
reklama

„No jo, Pražák,“ zareaguje celá řada řidičů, když na svých cestách po Česku potká auto s příslušnou státní poznávací značkou. „Pražáci“ nejsou v Česku příliš populární, ať už kvůli svému údajně příliš agresivnímu stylu řízení, nebo kvůli práci. Vždyť oni si chodí do práce často až před devátou ráno a mají platy mnohem vyšší než lidé jinde v republice V Brně, ale i v dalších městech se o „Pražácích“ vypravuje hromada vtipů.  

Této situace podle komentátora serveru Info.cz Michala Půra využila i vláda Andreje Babiše (ANO), když na jaře poukazovala na to, že v Praze je nálož viru nejvyšší a že by Pražáci udělali lépe, kdyby teď nejezdili na své chaty a nešířili tak virus po republice.

Půr připomíná, že dnes je situace přesně opačná. Praha je v koronavirové krizi premiantem, zatímco především venkov je v problémech. A ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný dokonce naznačuje, že se epidemická situace v ČR včetně Prahy pohybuje na hraně třetího a čtvrtého stupně, ale celostátně bez Prahy je na stupni čtvrtém. Ministr to doložil čísly prezentovanými na tiskové konferenci ve variantě s Prahou i bez Prahy.

Komentátor poukázal také na to, že vedle Prahy vykazuje dobrá epidemická čísla např. také Moravskoslezský kraj.

A politik, který rozhoduje o tom, jak jednat v časech epidemie, musí toto všechno brát v potaz. Občané si ho ostatně platí pro to, aby si nechal vyložit fakta od odborníků, jako jdou epidemiologové či ekonomové, pak jejich fakta sesumarizoval, podíval se na ně z celospolečenské perspektivy a přijal patřičné rozhodnutí. Rozhodnutí, které nebude co dva dny měnit.

„Ministr Blatný by si měl sakra rychle uvědomit, že jeho rozhodování a jeho slova mají ohromné sociální a systémové dopady. V opačném případě může být brzy sám obětí politických či společenských změn. Mohl by lidem nabízet také trochu jasnější výhled a informovat třeba o očkování, protože příliš málo Čechů o něm vážně uvažuje. Jsme dost možná jediná země, kde vláda o chystané masivní očkovací akci téměř vůbec nemluví, nevede žádnou osvětovou kampaň a my jen můžeme spekulovat o tom, zda je to proto, že nic takového nechystá, nebo se na to prostě vykašlala. O antigenních testech jsme rozhodli strašně pozdě a zase to nedoprovází žádná informační kampaň. Takhle bychom mohli pokračovat v podstatě donekonečna,“ rozzlobil se Půr.

Dnes jsme na tom prý s vládním rozhodováním tak špatně, že můžeme závidět i leckteré banánové republice.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Článek obsahuje štítky

doprava , ekonomika , očkování , Praha , vakcína , ANO , koronavirus , Blatný , info.cz , Půr , COVID-19

autor: mp

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Xaverovy bomby u Soukupa: Začerněné smlouvy, bonusy. A výzva senátorům Smoljakovi s Drahošem

Hostem pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa byl člen Rady České televize Luboš Xaver Veselý. A bylo t…

Football news:

Fenerbahce wants to rent Hazard until the end of the season (Ajanssport)
Bruno scored 1 goal from the penalty spot and did not make an assist in 6 matches with the big six teams in the 2020/21 season
Messi can miss from 4 to 12 games due to disqualification, if his kick in the match with Athletic is recognized as aggression
Clattenburg on the referee of the Liverpool - Manchester United match: He should have waited in the Manet episode, but I wouldn't criticize him
I put Messi on the body and he got angry and slapped me in the face. Obvious aggression. Athletic forward about red Leo
Messi can be disqualified for 2 games. The referee did not indicate that the Barca forward showed aggression by hitting the opponent on the head
Pirlo about 0:2 from Inter: The coach should be the first to take the blame. We were too predictable