logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Czech Republic

KLDR nejspíše podnikla další raketový test

Soul - Severní Korea dnes vypálila ze svého východního pobřeží do Japonského moře další dva neidentifikované projektily. Informovaly o tom agentury s odvoláním na jihokorejskou armádu. "Armáda sleduje situaci pro případ, že by následovaly další odpaly," uvedl generální štáb.

Později upřesnil, že střely, odpálené krátce po osmé hodině ranní místního času (krátce po 01:00 SELČ) uletěly asi 230 kilometrů a dosáhly až třicetikilometrové výšky, než přistály ve vodách mezi Korejským poloostrovem a Japonskem.

Jde v pořadí o šestý raketový test Pchjongjangu za poslední tři týdny, poznamenala agentura TASS s tím, že naposledy, 10. srpna, KLDR podle jihokorejských a japonských vojáků vypálila dvě rakety o doletu přibližně 450 kilometrů. Japonské ministerstvo obrany varovalo, že severokorejské raketové testy nejspíše budou pokračovat až do konce společného vojenského cvičení Spojených států a Jižní Koreje.

Pchjongjang během raketových testů v posledních týdnech vyjadřoval frustraci z patové situace ohledně vyjednávání o jaderných zbraní se Spojenými státy a z pokračujícího americko-korejského vojenského cvičení, které KLDR vnímá jako přípravu invaze, poznamenala agentura AP. Dodala, e podle expertů prezident Donald Trump tím, že testy zlehčuje, dává Severokorejcům prostor k dalšímu testování a hledání pák možným obnovení jednání, které by mohlo následovat po skončení spojeneckého cvičení koncem tohoto měsíce.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO