Czech Republic

Ministr Hamáček: Kvůli pandemii nemůžeme zapomenout na boj s nelegální migrací

Vláda dnes, 26. října 2020, schválila návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) na udělení tří peněžních darů do zahraničí. Finanční podpora v hodnotě 60 milionů Kč z programu Pomoc na místě míří do Jordánska, Iráku nebo Libye.

Ministr Hamáček: Kvůli pandemii nemůžeme zapomenout na boj s nelegální migrací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

Podpora vlád Jordánska a Iráku v reakci na pandemii covid-19, podpora ekonomických příležitostí na migračních trasách v Libyi nebo podpora vyššího vzdělání syrských uprchlíků v Jordánsku. K těmto účelům je určeno 60 mil. Kč, které uvolnilo Ministerstvo vnitra do zahraničí v rámci programu Pomoc na místě. „Kvůli pandemii covid-19 nemůžeme zapomenout na boj s nelegální migrací. Dlouhodobě zastáváme názor, že nejefektivnější je pomáhat v místě, kde problém vzniká,“ říká ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že dnes schválených 60 mil. Kč je dalším důkazem, že Česká republika své slovo drží.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

hlasovalo: 10407 lidí

Finanční dar v hodnotě 25 mil. Kč má za cíl pomoci zvládat migraci na jordánských hraničních přechodech a zlepšit postavení migrantů v Iráku. Pomoc v Iráku bude spočívat v poskytování informací, právní a finanční pomoci, nebo při návratu osob do země původu. Pouze pro Jordánsko je pak vyčleněno dalších 25 mil. Kč, které jsou určeny na podporu vyššího vzdělání syrských uprchlíků, kterých je v této zemi více než 650 000. Posledních 10 mil. Kč je určeno na udržení a podporu vzniku pracovních příležitostí podél migračních cest v Libyi, konkrétně v jihozápadním regionu Fezzan.

Schválených 60 mil. Kč je druhou fází finanční pomoci České republiky v boji s legální migrací v tomto roce. Již v létě vláda schválila pomoc ve výši 74,7 mil. Kč (ZDE), které mají přispět například k podpoře migračního systému v Řecku nebo podpoře přístupu k azylovému řízení a integračním opatřením v Srbsku. Během roku 2020 tak budou z programu Pomoc na místě rozděleny do dvou prioritních regionů – regionu Balkánu a regionu MENA (Blízký východ a severní Afrika) finanční dary v celkové výši 135 milionů Kč.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Kvůli pandemii nemůžeme zapomenout na boj s nelegální migrací

Vláda dnes, 26. října 2020, schválila návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) na udělení tří peněž…

Football news:

Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years
West Brom can be bought by us investors. The Chinese owner of the club wants 150 million pounds
Lampard on Mourinho's words about ponies: You have Kane, Son, bale and alli. We are all fighting to win the Premier League
Mourinho on winning the Premier League: Tottenham are not in the race, because we are not a horse, but a pony
Laurent Blanc: I will return to football, but in children's. Now coaches are being asked to increase the cost of players, I don't like it
United staged the main comeback of the weekend-with the help of Cavani. He came out at 0:2 and registered the victory, making 2+1