Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Muž střílel z balkonu v Ostravě airsoftovou puškou, zasáhl i policejní auto

Ilustrační foto.

Až šest let vězení hrozí pětadvacetiletému muži, který podle policie v pondělí večer opilý střílel z balkonu domu v Ostravě-Porubě airsoftovou puškou. Nikoho nezranil, ale zasáhl i policejní auto. Policie ho obvinila z násilí proti úřední osobě a výtržnictví. V pátek to sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Mužovo nebezpečné počínání nahlásili svědci na telefonní linku 158. "Operační důstojník na místo vyslal hlídky, které se nacházely poblíž uvedené adresy, a vzhledem k tomu, že nebylo zřejmé, o jakou zbraň se jedná, policisté museli k oznámení přistupovat tak, že na místě muže být 'střelec'," uvedla mluvčí.

Už při příjezdu viděli policisté na balkoně muže, který v ruce držel dlouhou zbraň. Místo události je frekventované a i okolo 20.00 se tam nacházeli lidé. Policisté proto museli rychle zakročit. Ve chvíli, kdy vystupovali z auta, muž podle mluvčí po policistech vystřelil a zasáhl služební vozidlo. "Během okamžiku na místo přijely posilující hlídky a společně zakročily. Netrvalo dlouho a podezřelý měl pouta na rukou," popsala Michalíková.

Zbraň, z níž střílel, muž mezitím schoval, ale policistům ji následně dobrovolně vydal. "Jak se ukázalo, jednalo se o airsoftovou zbraň, která je však z dálky nerozeznatelná a lehce zaměnitelná s pravou zbraní," uvedla Michalíková. Zadrženému muži policisté dechovou zkouškou naměřili téměř dvě promile alkoholu.

"Lidé si mnohdy neuvědomují vážnost situace, kdy plynová či airsoftová zbraň je lehce zaměnitelná se skutečnou střelnou zbraní. Ve chvíli, kdy policisté přijmou oznámení o možném střelci, vždy k tomuto přistupují, jako by se jednalo o nebezpečného pachatele se střelnou zbraní," dodala mluvčí.

Foto: deposithphotos/ Sophonnawit

Autor: ČTK

Tisk Sdílet Nahoru

VIP Svět selfpromo

RNDr. Eva Holubová.

Trápí vás potíže s usínáním, stres, únava, křeče nebo zvýšena nervozita a napětí? Mohl by za těmito obtížemi stát nedostatek hořčíku? Víte o tom, že tělo jej sice spotřebovává,... více

TÝDEN pro tablety a telefony

Sledujte Tyden.cz na Twitteru

Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2022 najdete >