Czech Republic

Na místě stavby dalšího úseku D6 jsou archeologické nálezy

Krupá (Rakovnicko) - Na místě stavby dalšího úseku dálnice D6 u Krupé na Rakovnicku jsou archeologické nálezy, pokračuje zde výzkum. Stavba dálnice by měla začít v červenci, tedy v již dříve plánovaném termínu. Záležet ale bude na průběhu vypsaného tendru na práce i na množství a typu archeologických nálezů. ČTK o tom dnes informoval Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Na místě stavby dalšího úseku D6 u Krupé na Rakovnicku jsou archeologické nálezy, pokračuje zde výzkum (na snímku z 2. března 2021). Stavba dálnice by měla začít v červenci. "Již v rámci zjišťovacího výzkum bylo nalezeno 1609 artefaktů. Nejpočetněji byl zastoupen soubor mazanice, celkově zhruba v počtu 736 kusů. Následovala atypická keramika, která čítala 472 kusů," uvedl Buček. Nálezy jsou z různých období, od neolitu přes dobu bronzovou až po novověk.

Při zjišťovacím výzkumu odborníci pomocí sond vytipovali čtyři plochy s nálezy, jejich celková velikost je 61 čtverečních metrů. Nyní na nich budou pokračovat v takzvaném záchranném výzkumu pracovníci České společnosti archeologické.

Více než šestikilometrový úsek D6 u Krupé by měl být hotov v roce 2024. Hodnota zakázky je zhruba 1,9 miliardy korun. Loni v listopadu ŘSD zprovoznilo dva dostavěné úseky D6 na Rakovnicku, a to obchvat Řevničova a úsek Nové Strašecí - Řevničov. Ve středních Čechách nyní zbývá dostavět tři části D6, kromě úseku u Krupé ještě části u Hořesedel a Hořoviček.

archeologie stavby silnice Rakovnicko

Football news:

Super League is a lie. This is a PowerPoint project. The president of La Liga trampled on the bent tournament
Laporta informed Tebas about the creation of the Super League 3 days before the announcement of the founding clubs. The head of La Liga gave information to Ceferin
Robert Lewandowski: I want to play for at least another five years. Now I'm in the best team in the world
Mourinho met with the players of Tottenham after the resignation and 4 hours sharply criticized their game in front of teammates
Pep Guardiola: Super League is a closed chapter. The owners of City should not apologize to me
Jorge Valdano: A 12-year-old boy now can't stand a 0-0 score for more than 12 minutes. Changes are needed
Three Euro matches will be transferred to St. Petersburg from Dublin. UEFA will announce this tomorrow