Czech Republic
An article was changed on the original website

Nizozemští volejbalisté zažili víkend snů. Po Brazílii udolali i Francii

Volejbalový šampionát společně hostí Itália a Bulharsko. Největší dramata zatím zažívají diváci v italském Ruse, kde se hraje skupina B. Série nečekaných výsledků způsobila, že v tabulce jsou na prvních dvou místech Kanada a Nizozemsko, až za nimi následují Francouzi a olympijští vítězové Brazilci.

Neporažená Kanada se s dvojicí favoritů ještě nepotkala, ale Nizozemsko dokázalo oba porazit. Na sobotní výhru nad Brazílií navázalo nedělní pětisetovou bitvou s Francií.

Favorit vyhrál první dva sety, ale pak se zápas dokonale otočil. Jak už to v podobných dlouhých zápasech bývá, zase rozhodovala síla kádru. Nizozemský trenér sáhl po třech nových hráčích, kteří se na hřišti dokonale adaptovali a táhli svůj tým za vítězstvím. Největší opora však hrála od počátku. Kapitán Nimir Abdel-Aziz přispěl na nizozemské konto málo vídanou porcí 31 bodů.

V neúplných tabulkách základních skupin jsou dva týmy, které ve čtyřech zápasech čtyřikrát vyhrály. Domácí Itálie podle očekávání drtivě přhrála Dominikánskou republiku a v turnaji zůstává neporažena s jediným prohraným setem a stoprocentním bodovým ziskem.

Americká reprezentace dva body ztratila při výhrách v tie-breaku, ale po nedělním vítězství 3:0 nad Kamerunem se udržela na čele tabulky skupiny C před silnými soupeři z Ruska a Srbska.

Skupina A (Florencie):

Football news:

Nani: As children, we were starving, and there were rats and lizards running around the house. I realized that God wants me to help my family by becoming a football player
Real Madrid will consider proposals for Jovic. The option of selling is not excluded
Mikel Arteta: Mourinho was invited to make Tottenham the winning team
Failure of the VAR in the last English tour: on Thursday, all three decisions on penalties were recognized as mistakes
Zlatan Ibrahimovic: This is not my Milan. The club's ambitions are not what they used to be
Liverpool will only try to buy Tiago if one of the key players leaves
Jurgen Klopp: Salah has crazy statistics