Czech Republic

ONLINE: Španělsko - Česko 1:0, Soler z první střely, předtím měli šance hosté

Češi nastupují v sestavě: Mandous - Zima, Brabec, Jemelka - Coufal, Souček, Sadílek, Zelený - Pešek, Kuchta, Černý.

Je to pět změn proti poslednímu duelu v Portugalsku, v brance je místo Staňka slávista Mandous, na stoperu Jemelka nahrazuje Matějů, na levém wingbeku je Zelený místo Havla a na křídlech ofenzivních křídlech naskakují Černý s Peškem, zatímco Hložek s Lingrem usedli na lavičku.

Po vítězství, remíze a jedné porážce uzavírá národní mužstvo netradičně dlouhý červnový sraz. Mezi elitou - v nejvyšší divizi fotbalové Ligy národů - si Češi zatím vedou slušně.

Utkání sledujeme minutu po minutě.

Nad očekávání zvládli domácí zápasy, v nichž porazili Švýcarsko (2:1) a remizovali právě se Španělskem (2:2). Narazili až ve čtvrtek v Portugalsku, kde s Ronaldem a spol. padli 0:2.

„Myslím, že nás čeká náročnější zápas než před týdnem v Edenu. Španělé způsob hry nemění a drtí s ním každého soupeře. Těžší to pro nás bude i proto, že hrajeme u nich a že jsme je doma o body nečekaně obrali,“ odhaduje trenér Šilhavý.

Češi v Praze po gólech Peška a Kuchty nad Španělskem dvakrát vedli, hosté ovšem srovnali v závěrech obou poločasů. Druhou branku dali v poslední minutě základní doby.

Tabulka

Tým Z V R P S B

Po třech zápasech je český tým se čtyřmi body na třetím místě tabulky skupiny A2. Vede Portugalsko se sedmi následované Španělskem s pěti body. Poslední je Švýcarsko, které dosud všechny své zápasy prohrálo.

Aktuální ročník Ligy národů se dohraje před podzimním mistrovství světa. Češi v září vyzvou doma Portugalsko a pak nastoupí ve Švýcarsku. To může být přímý souboj o záchranu.