Czech Republic

Plzeňští futsalisté začali nový rok skvěle, Slavii dali sedm gólů

„Jsem velmi spokojen s vıkonem i s vısledkem. Taktiku, kterou jsme si domluvili, dodrželi kluci do puntíku a odvedli vıbornı tımovı vıkon,“ chválil pro klubovı web plzeòskı trenér Marek Kopeckı.

Interobal nabral v prvním poloèase dvoubrankovı náskok. Už v sedmé minutì se prosadil kanonır Vnuk, kterı zaokrouhlil poèet kanadskıch bodù v sezonì na rovnıch padesát. Náskok v 16. minutì navıšil Kovács, když se prosadil klasickou støelou „bodlem“ k tyèi.

I Slavia mìla pár dobrıch možností, všechny ale vyøešil gólman Lecjaks, kterı odchytal první zápas proti tımu z elitní pìtky soutìže. „Nepøipouštìl jsem si, že je to utkání proti silnému soupeøi, bral jsem to jako každı jinı zápas. Byl jsem pøed ním sice trochu nervózní, ale po rozcvièce už jsem se cítil dobøe. A první zákrok mi jen zvedl sebevìdomí,“ popisoval své pocity Lukáš Lecjaks.

Slavii pak srazil skvìlı vstup Plznì do druhého poloèasu. Už po pìti minutách hry zvıšil na 3:0 Havel, když mu Vnuk pøedložil míè pøed prázdnou branku. A hned o tøi minuty pozdìji po spolupráci se Štrajtem zaznamenal svùj druhı gól v utkání Kovásc – 0:4. Slavia poté riskla hru bez brankáøe a doèkala se snížení, když se teèovaná støela odrazila od tyèe a Leovski zblízka pøekonal Lecjakse. Ten ale vzápìtí zneškodnil obrovskou šanci domácích a jejich tlak poté zabrzdil faul a pøesilovka Interobalu.

Když pak Slavia znovu riskla hru bez gólmana, dvakrát je do prázdné branky potrestal Buchta. Jasnou vıhru pak završenım hattrickem podtrhl Kovács tvrdou ranou ze znaèky desetimetrového puntíku.

„Dùležitı byl první gól, kterı Slavii trochu rozklížil. Velmi dobøe jsme bránili a nepouštìli domácí do vìtších šancí. Jsem rád, že se vıbornì zapojili mladí kluci, Lecjaks v bránì chytal velmi dobøe a skvìlı zápas odehrál i Buchta,“ øekl spokojenı kouè Kopeckı.