Czech Republic

Při amatérských zápasech smí být na stání maximálně 50 fanoušků

Praha - Amatérské zápasy od třetí ligy níže, které v Česku řídí Fotbalová asociace ČR (FAČR), může po zpřísnění diváckých opatření ze strany ministerstva zdravotnictví navštívit maximálně 1000 fanoušků. Jakýkoliv počet nad 50 příznivců však musí mít na stadionu pevně určené místo k sezení. Stojících diváků může být při regionálních utkáních maximálně 50.

Místa se nemohou sčítat, nelze mít na stadionu 50 diváků na stání a další k sezení. FAČR důrazně nedoporučuje instalovat přenosná místa k sezení navíc. Organizátor utkání zároveň musí zabezpečit nejméně dvoumetrové rozestupy mezi fanoušky. Do kvóty se nezapočítávají osoby, které se podílejí na utkání, a hráči, pokud jsou nejméně dva metry od diváků.

"Situace sportovním fanouškům bohužel v dnešní době nepřeje a navíc se mění opravdu pomalu každým dnem. I proto jsem se snažili co možná nejrychleji reagovat na vládní usnesení a do celého regionálního fotbalu jsme zaslali nová aktualizovaná pravidla. Kluby jsou oprávněny sehrát soutěžní utkání před 50 stojícími diváky. Pokud by chtěly číslo navýšit, musí jít pouze o diváky, kteří budou mít místa k sezení," uvedl v nahrávce pro média generální sekretář FAČR Jan Pauly.

"Jsme rádi, že přinejmenším ta pravidla aspoň zůstala tak, že budeme moci soutěže udržet se životními funkcemi, že budou moci řádně pokračovat. Už tak máme dost odložených kol. Toto by mohla být smrtící rána. Pro nás je nejdůležitější, aby se pořád hrálo dál," uvedl Pauly.

V profesionálních soutěžích, první a druhé lize, které řídí Ligová fotbalová asociace, může po zpřísnění diváckých opatření na stadionu maximálně 2000 fanoušků. Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že jde pouze o dočasné opatření na dva týdny kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v zemi.

V minulé sezoně zůstaly amatérské soutěže pod hlavičkou FAČR kvůli koronavirové pandemii nedohrány, povedlo se však dokončit domácí pohár MOL Cup.

V profesionálních soutěžích se dohrála druhá liga, v nejvyšší soutěži byla předčasně ukončena nadstavbová skupina o záchranu a nikdo nesestoupil. Pořadí nebylo oficiálně vyhlášeno, pražské Slavii ale mistrovský titul zůstal.

fotbal diváci FAČR koronavirus

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi