Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Psi jsou miláčci, děti ne. Nejvyšší správní soud se zastal hotelu, který je odmítá ubytovávat

hotel v Nebi, majitelka, Alena Malá, Příchovice, Kořenov

Majitelka hotelu V Nebi Alena Malá: „Když chci jet s manželem za klidem, tak nepojedu tam, kde jsou malé děti. A naopak když jedu s vnučkou, tak koukám, aby to pro ni bylo vhodné.“ Autor ▪ Libor Fojtík

Pokud v hotel odmítá ubytovat děti, není to automaticky diskriminace. Záleží na konkrétní situaci, například zaměření hotelu. Ve svém středečním rozsudku to konstatoval Nejvyšší správní soud, který se tak zastal hotelu V Nebi v Příchovicích na Liberecku. Ten za údajnou diskriminaci klientů dostal před čtyřmi lety od České obchodní inspekce desetitisícovou pokutu, proti níž se majitelka hotelu Alena Malá bránila žalobou.

„Pro váš klid a pohodu neumožňujeme pobyt dětem mladším 15 let,“ hlásal tehdy ve svém katalogu a na webu příchovický hotel, kde cena jedné noci začíná na 3900 korunách. Zařízení tím podle inspekce diskriminovalo rodiny s malými dětmi. Provozovatel prý má právo zaměřit se na určitou skupinu spotřebitelů, ale v tomto případě k tomu mohl volit mírnější způsob než dětem zcela zakázat pobyt.

Nákup jednoho článku

Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Přihlaste se

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.