Czech Republic

U Olšan na Prostějovsku se zřítilo ultralehké letadlo, pilot zemřel

Podle policejního mluvèího Františka Koøínka se nehoda stala kolem pùl jedenácté. Zøícené ultralehké letadlo bylo nalezeno u polní cesty u obce Olšany na Prostìjovsku.

Pilot byl podle mluvèího na místì mrtev. „Nikdo další v letadle nebyl,“ sdìlil Koøínek pro iDNES.cz.

„Pøíèiny a okolnosti budou pøedmìtem vyšetøování policistù ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišování pøíèin leteckıch nehod,“ uvedl Koøínek.

Na místì zasahovali také hasièi, kteøí už pøenechali prostor policejnímu vyšetøování.

„Místo jsme protipožárnì zabezpeèili a po prùzkumu jsme je pøedali k vyšetøování policii,“ uvedla mluvèí hasièù Lucie Balážová.

Jak pøipomnìla ÈTK, minulı ètvrtek se ultralehké letadlo zøítilo na letišti v Novém Malínì na Šumpersku. Krátce po vzletu spadlo z vıšky zhruba 30 až 50 metrù. Pøi nehodì se vážnì zranil pilot, skonèil v péèi záchranáøù.

Podle mluvèí záchranné služby Lucie Urbanové muž po pádu z vıšky utrpìl mnohoèetná poranìní, letecky byl transportován na traumacentrum olomoucké fakultní nemocnice. Stroj byl po dopadu na zem zcela znièen.

Football news:

Pirlo about 3:0 with Dynamo Kiev: I'm happy. Juve must always play to win
Giroud on possible departure from Chelsea: Let me enjoy the win, I scored 4 goals. Then let's see
CSKA's last home game in the Europa League. Finally win?
Casillas-Ronaldo: just 750 goals? You can do better 😏
PSG President on 3:1 with Manchester United: We are fighting for the Champions League and always show ourselves in important moments
Lazio pulled out a draw with Borussia thanks to a controversial penalty: Schulz crashed into Milinkovic-Savic, the Serb dived beautifully
Jose Mourinho: Tottenham are one of the most important horses in the Europa League, we are in the race