Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Eesti laskesuusanaised punktidele ei jõudnud: elu sõitu teinud Külm kõrbes viimases tiirus, Tomingas jäi kimpu relvaga

Eesti koondise liidri Tuuli Tomingase võistlus läks untsu juba enne starti, kui tema relval purunes lööknõel.

„Vahetasin varurelvaga lukud ära, sest lukusüsteemis on see lööknõel, mis mul katki läks. Tihtilugu need lukud toimivad erinevalt relvade sees. Natukene oli konarlik see ümberlaadimine. Pealelaskmise ajast jäi väheks,“ tunnistas Tomingas võistlusjärgses intervjuus ERRile.

Probleemid avaldusid juba esimeses lamadestiirus, kus Tomingas jättis üles kaks märki. Püsti lasi ta nulli, kuid ka teine lamadestiir tõi kaks möödalasku. Neljandas tiirus lisandus üks trahv ja finišiprotokollist leiab eestlanna nime alles 66. realt, kaotust korra eksinud võitjale Hanna Öbergile kogunes 7.15,9.

Hiilgav polnud ka koondise liidri suusakiirus, kuid nagu Tomingas ise tunnistas, oli seal juba küsimus ka motivatsioonis, mis kadus pärast avatiiru. Igatahes lõpetas eestlanna 90 finišeerija seas 66. kohal.

Regina Ermits oli pärast esimest kahte lasketiiru punktikonkurentsis, kuid eksis kolmandas tiirus kahel korral ja neljandas lisandus veel üks trahviminut. Kokku kaotust 6.52,4, mis andis 61. koha.

Eestlannadest oli kolmapäeval parim Susan Külm, kes sõitis enne viimast tiiru 30. koha piirimail, mis võinuks tähendada karjääri esimesi MK-punkte. Kas see mõtlemine kammitses?

„Võib-olla alateadvuses. Mul oli seal väga raske, jalad värisesid ja üldse sooritus oli kehva,“ tunnistas ta ERRile. „Minu võistluse rikkus see viimane tiir.“

Kolm möödalasku tähendasid finišis 53. kohta, kaotust Öbergile 6.07,4. Viimase tiiru puhtad paberid võinuks anda koha 20 parema seas, üks eksimus toonuks veel kindlasti punkte.