Estonia

FOTO | Algas töö Snelli tiigi puhastamiseks. Tühjaks pumpamise asemel leiti teine lahendus

"Oleme seda päeva päris pikalt oodanud ja ette valmistanud, kuid nüüd peaks kõik olema valmis selleks, et kolmkümmend aastat põhjalikult puhastamata tiigil tööd algavadki. Kõigepealt rajab ettevõtja tiigi kõrvale setteplatsid, kuhu saab tõsta nõrguma põhjamuda. Ühtlasi tuleb vajadusel kaitsta ümbritsevad puud ja piirata töömaa, millega täna ka algust tehti. Esialgu ei ole ette näha pargiala ja -teede ulatuslikumat sulgemist, aga kui see vajalikuks osutub, siis anname kindlasti teada," selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Kesklinna valitsus kuulutas selle aasta algul välja riigihanke Snelli tiigi põhjalikuks puhastamiseks kuivmeetodil, kuid pakutud kõrgete hindade tõttu tuli hange kuulutada ebaõnnestunuks. Sügisel läbiviidud teisel hankel ei seatud tingimuseks tiigi tühjaks pumpamist. Võitjaks osutunud aktsiaseltsi Terrat pakkumine hinnaga 182 460 eurot tunnistati parimaks. Järgmised kaks pakkumist tehti suurusjärgu võrra kõrgemale hinnale.

Tiik tuleb puhastada vastavalt eelprojektile ning keskkonna- ja muinsuskaitse nõudeid järgides. Pärast puhastustöö lõppu peab ettevõte kevadel korrastama tiigi ümbruse ja pargiala.

Football news:

Pioli on Zlatan's red: He apologized. This is what great champions do, which is what Ibrahimovic is
Pep Guardiola: Football is complicated. The only way I know how to be a coach is just to think about Sheffield
Conte said that Eriksen will not leave Inter: He is part of our project. Christian is a very smart guy
Tuchel wants to see Holand at Chelsea. The club will not buy Rice from West Ham after the change of coach
Eriksen pro goal for Milan: It was the perfect free kick for me. I am very happy
Conte on 2-1 with Milan: Before the winning goal, the result was unfair. Their goalkeeper is the best player of the match
Mikel Arteta: Arsenal did everything right, but they lost. Wins give confidence