logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Estonia

Kas punane käsi suunas erakondi ühiselt Kanal 2 valimisdebatti boikoteerima?

Eile pärastlõunal teatasid kõik meediakanalid üheaegselt, et kuue erakonna juhid on otsustanud mitte osaleda Katrin Lusti ja Jüri Butšakovi juhitud peaministridebatil. Postkasti potsatanud avalduse all seisis sotside kommunikatsiooninõuniku Andri Maimetsa nimi.

Mitmed asjaolud viitavad sotsiaaldemokraatide huvile selline avaldus koostada ning laiali saata. Möödunud nädalast on veel värskelt meeles Rainer Vakra või Anastassia Kovalenko plagiaadiskandaalid, TV3 eetris olnud "Kolmeraudses" grillis Mihkel Raud hoolega Jevgeni Ossinovskit. Loobumine valimisdebatist Kanal 2-s aitab hoida erakonda turvalisel pinnal, sest ka Delfi enda tööintervjuu formaadis ei jätnud sotside esimees intervjueerijatele väga mängulist muljet, et kaasa minna meelelahutuslikuma saateformaadiga.

Niisiis kerkis õhku küsimus, kas sotsid olid ühisavalduse "ajuks" ning esimees Jevgeni Ossinovski rääkis nõusse teised erakonnad avaldusega kaasa tulema.

Uurides, kes oli valimiseelse ühisavalduse autor, kostis Ossinovski, et teema kerkis arutelu alla möödunud reedel toimunud Postimehe ja advokaadibüroo koostöös korraldatud majanduskonverentsil "Risttee", kus puhkehetkel Kanal 2 debatt arutelu alla võeti. Seal leidsid kõikide erakondade esimehed, et oleks õigem Kanal 2 pakkumisest loobuda.

Kõik võisid täiendada

"Nagu sellistel puhkudel ikka, küsisime üksteiselt, kes siis ühispöördumise mustandi valmis teeb. Pakkusin lahkesti oma kommunikatsioonijuhi abi," selgitas sotside esimees seda, kuidas Maimetsa nimi ühisavalduse alla sai.

Ossinovski kirjeldas, et nädalavahetusel oli kõikide erakondade esimeestel võimalik avaldust täiendada. Talle on mõnevõrra ootamatu, et see on saanud aktiivse vastukaja osaliseks.

Themes
ICO