Estonia

LHV edulugu: tahame teha maailma parimat pangaäppi

Ajal, mil nutirakendustest on saanud lahutamatu osa inimeste igapäevastes asjaajamistes, tuleb igal ettevõtjal mõelda, kuidas teha oma teenuse kasutamine kliendi jaoks võimalikult lihtsaks. Tark teenusepakkuja peab lisaks rakenduse funktsionaalsuste arendamisele silmas ka seda, et äpp oleks kättesaadav võimalikult paljudele klientidele. Just sellest põhimõttest lähtus LHV Pank, kui nad aasta tagasi liitsid oma mobiiliäpi Huawei ametliku rakendustepoega AppGallery.

Huawei esindaja lisab, et ettevõte on loonud partnersuhted täna juba 2,3 miljoni arendajaga üle maailma ning tegutseb aktiivselt selle nimel, et lisada AppGallery platvormile üha enam olulisi kohalikke äppe, mida inimesed on harjunud igapäevaelus kasutama. „LHV pangaäpi liitumine AppGalleryga oli väga oluline samm ja positiivne kogemus nii meile kui LHV-le, kuid kõige enam võidavad sellest panga kliendid. Usume, et mida enam kasvab Huawei seadmete kasutajate hulk Eestis, seda enam näevad teenusepakkujad vajadust olla enda rakendusega kohal ka AppGallery valikus.“ 

2018. aastal turule tulnud AppGallery on tänaseks maailma suuruselt kolmas ametlik rakendustepood, kust saab alla laadida Huawei nutitelefonide jaoks sobivaid äppe. Rakendustepoel on üle maailma enam kui 530 miljonit aktiivset kasutajat, 2020. aastal tehti AppGalleryst allalaadimisi 384,4 triljonit korda.

LHV digitaalpanganduse juhi Margus Hollandi sõnul sai LHV mobiilirakendus esmakordselt avalikuks juba 2013. aastal. „Tegemist on LHV panga mobiilse versiooniga, mis annab pangakliendile võimaluse teha oma igapäevaseid pangatoiminguid kiirelt ja mugavalt, sõltumata tema asukohast. Aja jooksul on funktsionaalsust lisandunud palju, kuid meie põhifookus on jäänud samaks – teha maailma parimat pangaäppi,” selgitab Holland.

2020. aasta aprillis liitus LHV mobiilirakendus AppGalleryga. „LHV on suurim kodumaine pank Eestis, kelle teenuseid kasutab ligi 250 000 klienti. Tegime neile ettepaneku meie rakendustepoega liitumiseks, et aidata LHV klientidel ka Huawei seadmetes pangarakendust mugavalt kasutada,“ võtab Huawei Mobile Service’i äriarenduse juht Vitali Donskoi ettepaneku tagamaad lühidalt kokku.

„LHV jaoks on oluline olla seal, kus on meie kliendid. Tahame pakkuda parimat mobiiliäppi, sõltumata kliendi valitud seadme margist või mudelist. Võtsime Huawei kutse vastu, kuna umbes 10% meie klientidest kasutab Huawei seadmeid. Tänaseks on LHV rakendust AppGallerys alla laetud enam kui 27 000 korral,“ lausub Holland.

Hea äpp teeb elu mugavamaks

LHV digitaalpanganduse juhi sõnul on hea ja edukas äpp selline, mis teeb elu mugavamaks ning mis töötab normaalselt. „Pühendame väga palju aega äpis olevate funktsionaalsuste lihvimiseks ning selle töökindluse tagamiseks. Lisame funktsionaalsust vastavalt võimalustele ja uutele toodetele ning jälgime samal ajal, et äpi lihtsus säiliks. Kui peaksin valima, milliste funktsionaalsuste üle LHV äpis olen täna kõige uhkem, siis tooks välja kaks: esiteks pangakaartidega seotud tegevused (nende taotlemine, blokeerimine või sulgemine, PIN koodi vaatamine, limiitide muutmine ja muu taoline) ning teiseks väärtpaberid – nende ost, müük, hinnagraafikud, turusügavus ja palju muud. Kuid viimastest uuendustest tooksin välja ka kaardimaksega valitud heategevusele annetamise, liisingu- ja laenutaotluse kiire ja mugava esitamise ning virtuaalse ISIC kaardi tellimise,“ kirjeldab Holland.

Oluline väljund teenusepakkujale ja toetus arendajale

„Huawei eesmärk on pakkuda kõigile rakendusepakkujatele ühest kohast terviklikku operatiivset tuge, mis hõlmab kogu tsüklit alates ideest, arendamisest ja levitamisest kuni töötamise ja andmeanalüüsini välja. Igas riigis töötab eraldi meeskond, kes toetab kohalike äppide arendajaid sisu ühildamisel Huawei seadmetega,“ toonitab Donskoi.

Margus Holland kinnitab, et liitumine AppGalleryga oli lihtne: „Huawei-poolne abi oli ja on alati vaid e-maili kaugusel. Veidi on olnud aja jooksul tehnilisi viperusi äpi uute versioonide üles laadimisel, aga need on ära lahenenud kas iseenesest või kiirelt peale Huaweiga kontakteerumist, nii et olen koostööga väga rahul.“

Football news:

Benzema's heel scored for Barcelona after Vazquez's cross
Pioli on the removal of Ibrahimovic: Zlatan said that he did not insult the referee, did not show disrespect
Football on Ren TV is our childhood. 90s, Premier League, young Elagin, Beckham and Sulscher
Messi holds the 45th clasico. He repeated the record of Ramos
Tuchel on 4-1 with Crystal Palace: Chelsea had a great first half-hour. We were hungry and aggressive
Braithwaite and his uncle are building houses in the United States. They help black people become richer - they want to make 100 thousand of them millionaires
Mauricio Pochettino: Bayern is the best team in the world. PSG's goal is to advance to the Champions League