Estonia

Margus Kurm: tõenäoliselt põhjustas laevahuku kokkupõrge Rootsi allveelaevaga

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.
Estonia. Foto: Peeter Langovits

Estonia huku asjatundjate komisjoni endine juht Margus Kurm ütles saates „Otse Postimehest”, et tõenäoliselt põhjustas laevahuku kokkupõrge Rootsi allveelaevaga.

„On ka täiesti võimalik see, et mitte allveelaev ei sõitnud otsa Estoniale vaid Estonia riivas seda allveelaeva, tekitades sinna selle vigastuse ehk kogu küsimus on tegelikult selles, mida tegi see allveelaev Estonia trassil,” ütles Kurm ja lisas „On tõenäoline, et see allveelaev turvas Estoniat, sellepärast et Estonia peal oli mingi sensitiivne saadetis.”

„Tegemist on rebendiga, mis on kogu pikkuses umbes neli meetrit ja laius 1,2 meetrit. Ehk kui te kujutate ette, et kui te lööte paberisse augu, siis keskele tuleb selline augu moodi asi ja äärtesse tekivad rebendid. See asub allpool veepiiri, kuid ulatub ka ülespoole veepiiri kuni autotekini,” kirjeldas Kurm.

Football news:

Former Spartak goalkeeper Mitryushkin became a player of Fortune
The Norwegian referee has admitted that he is gay: I can go through life with my head held high
Henderson on Salah in Liverpool: 100 goals in 159 games is something out of a computer game
PSG have been in contact with Zidane (Okdiario)
Flick's assistant-plus 1000 points to the atmosphere in Bayern. Launched the careers of Muller and Lam, introduced Pep to the Bundesliga, taught Koman to play head
Milan scores 2+ goals in 11 consecutive games, repeating its record of 1959
Harry Kane: this Tottenham is capable of achieving something special