Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Mullune Pärnu liider vedas Kalev/Cramo eurosarja põhiturniirile

Kahe hooaja vahel uue näo saanud Kalev/Cramo alustas kohtumist hästi ja läks kahe minutiga 10 : 0 juhtima. Vastane võttis seepeale mõtlemispausi ja saigi seejärel esimesed punktid kirja, ent avaveerand kuulus ikkagi 28 : 11 Eesti klubile.

Teisel veerandil sujusid Craioval asjad paremini, ent laias laastus kontrollis asjade kulgu Kalev/Cramo. Tõsi, periood kuuluski lõpuks rumeenlastele 22 : 17, kuid poolaja võitis Kalev 45 : 33. Craiova tegi 20 minutiga 10 pallikaotust, Kalev vaid kolm. Märkimisväärselt kasin on ka Craiova kahepunktivisete tabavus (43,75% vs. Kalevi 70,59%).

Kolmas veerand ei toonud mängu suurt murrangut. Craiova jõudis küll neljandiku keskel korduvalt kolme punkti kaugusele, aga lõpetas 58 : 67 kaotusseisus.

Neljandal veerandil suutis Craiova asja põnevaks ajada, jõudes 2.43 enne kohtumise lõppu 77 : 77 viigini. Ent otsustavatel hetkedel võttis mängu edukalt enda peale mullu Pärnu Sadama Eesti meistriks aidanud ameeriklane Alterique Gilbert, kes viskas järjest seitse punkti ja aitas Kalev/Cramo 84 : 77 juhtima. Viimase 45 sekundiga ei õnnestunud Craioval imet teha, mis tähendab, et 12. oktoobril algaval Europe Cupi põhiturniiril mängib tänavu kaks Eesti klubi.

Cramot ootavad alagrupis Groningeni Donar (Holland), Brindisi (Itaalia) ja Kiievi Budivelnik (Ukraina). Valitsev Eesti meister Pärnu Sadam mängib ühes grupis FC Porto (Portugal), Fribourg Olympicu (Šveits) ja Den Boschi Heroesega (Holland).

Cramo tänased resultatiivseimad olid Gilbert ja lätlane Martins Meiers 19 punktiga. Kusjuures Meiers tabas kaheseid suurepäraselt, kümnest üheksa. Kolmepunktijoone tagant säras hollandlane Wesley Van Beck, kes tabas kuuest neli ja tõi Cramole 15 punkti. Vastaste suurim korvikütt oli serblane Dmitrije Nikolic 23 punktiga.

Võistkondlikku statistikast uurides jääb pilk pidama pallikaotustel, mida Craiova tegi lõpuks 16 Cramo 10 vastu. Eesti klubi kasutas neid hästi ära, visates rumeenlaste pallikaotuste pealt 26 silma. Craiova sama näitaja on kõigest 12.