Estonia

Norra imemehele teine EM-tiitel, postritüdruk jäi ootamatult kullata

Ingebrigtseni võit oli ka äikesevihma tõttu 30 minutit hilinenud võistlusõhtu esimese triumf. Ingebrigtsen haaras initsiatiivi juba stardist ja tõstis aina tempot, finišisirgele jõudes polnud tal enam kedagi sabas. Norralase aeg 3.32,76 on nüüdsest ka uus EMi rekord, aga varasemast tippmargist (Fermin Cacho jooksis 1994. aastal 3.35,27) oli parem lausa terve esinelik. Ingebrigtseni järel sai hõbeda britt Jake Heyward (3.34,44) ja pronksi Mario Garcia (3.34,88).

5000 m jooksja Konstanze Klosteralfen hoolitses selle eest, et EMi postrinaist Malaika Mihambot vaatama tulnud Saksamaa publik saaks sõud täie raha eest. Paar ringi enne lõppu jooksis ta türklanna Yasemin Cani eest ära ja purjetas uhke võiduni ajaga 14.50,47. Cani järel sai pronksi britt Eilish McColgan.

Meeste vasaraheites jäi ootamatult medalita kuu aega tagasi viiendat korda järjest maailmameistriks kroonitud poolakas Pawel Fajdek, kes heitis 79.15 ja pidi leppima neljanda kohaga. Poola siiski kullata ei jäänud, sest teist korda järjest krooniti Euroopa meistriks maailma hooaja tippmargiks 82.00 heitnud Wojciech Nowicki. Isikliku rekordiga 80.92 tuli teiseks ungarlane Bence Halasz ja kolmandaks tuli Fajdeki ees norralane Eivind Henriksen tulemusega 79.45.

Lõpu sai ka naiste seitsmevõistlus, kus avapäeval Euroopa rekordi kursil liikunud Nafissatou Thiam taas võidutses, aga supertulemuse rikkus tagasihoidlik kaugushüpe (6.08). Nii vormistas ta oma teise EM-tiitli enda kohta üsna kesise 6628 punktiga. Thiami auhinnakapis on nüüd lausa kaheksa tiitlivõistluste kuldmedalit – ta on kahekordne olümpiavõitja, maailmameister, Euroopa meister ja Euroopa sisemeister. Hõbeda noppis 6532 punktiga poolatar Adrianna Sulek ja pronksi Šveitsi rekordi 6515 punktini viinud Annik Kälin.

Üsna üllatava alguse sai meeste kõrgushüppe finaalvõistlus, kus 2.18 algkõrgus oli liiast lausa viiele sportlasele. See-eest polnud aga sugugi üllatav võistluse võitja, kelleks oli ainsana 2.30 ületanud olümpiavõitja Gianmarco Tamberi. Tema järel leppis kodupubliku rõõmuks hõbedaga sakslane Tobias Potye ja pronksi sai ukrainlane Andri Protsenko.

Dramaatilise lõpplahenduse sai naiste kaugushüppe finaal, sest viimase katsega jäi pronksmedalist ilma Marina Behh-Romantšuk, kes seda ilmselgelt väga läbi elas. 6.76 peale pidama jäänud ukrainlanna tõukas medalikolmikust välja britt Jasmin Sawyers, kes hüppas viimasel katsel 6.80. Kodupubliku suureks pettumuseks pidi hõbedaga leppima 7.03 hüpanud Mihambo, sest juba avakatsel sai 7.06 kirja Serbia staar Ivana Vuleta.