Estonia
An article was changed on the original website

ÕL BELGRADIS | Tiit Sokk: olime kannatlikud ja targad, aga siis läks asi käest ära

Belgradis peetud MM-valikmängus kaotas Eesti koondis Serbiale 65:91. Arvestades võistkondade tugevust, on lõppnumbrid isegi enam-vähem, aga kolmandal veerandajal kärises kohati vahe 34 punkti peale.

Eesti peatreener Tiit Sokk ütles pärast kohtumist, et 29:45 kaotatud avapoolajaga võib koondis enam-vähem rahule jääda, numbritega 11:29 lõppenud kolmanda perioodiga kindlasti mitte.

"Alguses oligi võib-olla hea, et mehed said aru, et mängime Serbiaga. Siin ei saa midagi jõuga teha, peame mõistust kasutama. Proovisime tempot kontrollida ja saime häid viskeid. Esimesel poolajal tekkis vahe põhimõtteliselt vabavisetest, nad said sealt 12 punkti rohkem kui meie. Muidugi nad olid korvi all tugevamad ja nad andsidki just sinna palli, et eelist ära kasutada," rääkis ta.

"Teine poolaeg läks meil käest ära. Kiirustasime ja jäime vahepeal isegi vabaks, aga siin ei tohi jooksma hakata. See karistatakse kohe ära ja seekord tuli pauguga," lisas juhendaja.

Kõrvalt vaadetes tundus, et Serbia ei suutnud või ei tahtnud Eestit 40 minutit nii thedalt suruda, nagu seda tegi neljapäeval Saksamaa.

"Ei olnud nii. Võib-olla ainult lõpus. Muidu hoidsid nad kõva survet, ei lasknud meil palli saada. Aga Saksamaaga mängus tegime väga palju ennatlike viskeid. Serbiaga oli juba pilt parem. Ütlesin meestele, et kui tabloo on hakkab punaseks minema (rünnakuaeg saab läbi - toim.), siis on õige vise. Panime paljud sellised visked kotti ja see tapab vastasvõistkonda," kommenteeris Sokk.

MM-valiksari jätkub novembri lõpus ja detsembri alguses. Kaks võitu ja kuus kaotust saanud Eesti kohtub kodus Gruusia ja võõrsil Saksamaaga.

Football news:

Inter will extend their contracts with Handanovic and D'ambrosio until 2022
Pep Guardiola: I would have stayed at Manchester City and in League 2
Manchester United is ready to sell Alexis, Lingard, Smalling, Dalot, Jones and Rojo
Frank Lampard: I expect more from Chelsea, but now the result is most important
Atalanta does not lose 15 matches in a row – 13 wins and 2 draws
Lorient threw one newcomer off a plane and sent another under the water-all for the sake of presentations on social networks
Pasalic scored a hat-trick in the match against Brescia. Atalanta smashes the opponent 6:1